کد خبر:101878
پ
کارت انرژی

جزئیات طرح توزیع کارت انرژی برای مدیریت مصرف برق

رئیس هیات مدیره شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اشاره به لزوم ارزیابی جنبه‌های گوناگون طرح صدور کارت انرژی از توزیع آن برای کنترل میزان مصرف برق کشور خبر داد.

رئیس هیات مدیره شرکت مدیریت شبکه برق ایران با اشاره به لزوم ارزیابی جنبه‌های گوناگون طرح صدور کارت انرژی از توزیع آن برای کنترل میزان مصرف برق کشور خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی پیش برای اولین بار موضوع توزیع کارت انرژی، از سوی رئیس هیات مدیره شرکت مدیریت شبکه برق ایران مطرح شد.

داوود فرخزاد صراحتا اعلام کرد:  ایده توزیع کارت انرژی به منظور مدیریت مصرف در بین مشترکان داده شده که اگر مورد تایید مجلس قرار گیرد، وارد مرحله اجرا خواهد شد.

 

*** توزیع کارت انرژی با هدف کنترل مصرف برق

 

وی در خصوص جزئیات طرح توزیع کارت انرژی، گفت:

بی شک این مسئله ابعاد مختلفی دارد که باید از جنبه‌های گوناگون مورد ارزیابی قرار گیرد، اما همانطور که کارت سوخت در بین شهروندان توزیع و موجب شد که میزان مصرف کنترل شده باشد قصد داریم که با توزیع کارت انرژی نیز میزان مصرف برق را مدیریت کنیم

.

*** پیشنهادهای وزارت نیرو برای اصلاح مصرف برق

 

ایده‌ای که شاید اجرا و عملی کردن آن کمی دور از ذهن باشد اما سخنگوی صنعت برق کشور نیز روی آن صحه گذاشت و اعلام کرد که سه الگوی اصلاح تعرفه ها، صدور کارت انرژی و تغییرات پله‌های مصرفی پیشنهادهای وزارت نیرو برای اصلاح مصرف برق است و یکی از این سه روش برای مدیریت مصرف سال آینده انتخاب و اعمال خواهد شد.

این در شرایطی است که معاون وزیر نیرو در امور برنامه‌ریزی و اقتصادی گفت:

در وزارت نیرو موضوعی تحت عنوان کارت انرژی مطرح نشده و بنده گمان نمی‌کنم که این مساله در وزارت نیرو عنوان شده باشد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ایده توزیع کارت انرژی شاید بتواند تاثیرات مثبتی را به دنبال داشته باشد، اما به نظر می‌رسد که مشکلات آن نیز کم نباشد به همین دلیل انتظار می‌رود که این طرح از جهات مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد و بعد از آن وارد مرحله اجرا شود.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایسنا