کد خبر:101868
پ
نشست استانداری البرز
در نشست توانمندسازی زنان کارآفرین استان البرز مطرح شد

اعطای مشوق برای بانوان کارآفرین در شهرک‌های صنعتی

مشاور معاون وزیر ومدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به سیاست‌های دولت برای حضور متناسب زنان در تولید از اعطای مشوق به بانوان کارآفرین در شهرک‌های صنعتی خبر داد.

مشاور مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به سیاست‌های دولت برای حضور متناسب زنان در تولید از اعطای مشوق به بانوان کارآفرین در شهرک‌های صنعتی خبر داد. 

 

*** ارائه مشوق به بانوان کارآفرین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مشاور مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در نشست توانمندسازی بانوان کارآفرین استان البرز که به همت اداره کل بانوان استانداری برگزار شد، اظهار داشت:

ارائه مشوق از همان ابتدای خرید زمین برای ایجاد کارگاه در شهرک‌ها و ناحیه‌های صنعتی شروع می‌شود با این توضیح که از بانوان کارآفرین تنها پنج درصد قیمت اولیه زمین اخذ و بقیه در ۶۰ قسط ماهانه دریافت می‌شود.

پریچهر سلطانی افزود: برای توسعه کارآفرینی توسط بانوان و حمایت از آنان در حوزه صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی عزم جدی شده است که البته تحقق اهداف آن نیازمند همکاری جدی و وجود بیشتر حمایت‌های قانونی دارد.

به گفته وی استان البرز دارای ظرفیت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری است که بانوان کارآفرین می‌توانند با تلاش از این پتانسیل بهره برده و توانمندی‌های خود را به منصه ظهور برسانند.
 
 

*** فعالیت ۳۱ نفر از بانوان کارآفرین در شهرک‌های صنعتی

 
 
مشاور مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: زیرساخت‌های فراهم شده برای فعالیت اقتصادی زنان و مردان دارای شرایط تساوی بوده است اما باید بپذیریم در استان البرز حضور زنان در عرصه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری پررنگ است به طوری که استان البرز ۳۱ نفر از بانوان کارآفرین در شهرک‌های صنعتی فعال هستند.
 
سلطانی افزود: شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین و شهرک‌های صنعتی ایران ابلاغ کردیم و ریاست این شورا به عهده مدیر کل بانوان استانداری است و دبیری آن مشاور خودمان در شهرک‌های صنعتی قرار دادیم ومقرر شد حداقل دو ماه یکبار جلسات را با حضور مدیران مربوطه و بانوان کارآفرین و با دو هدف توسعه کار آفرینی ورفع مشکلات زنان کارآفرین استان شورا تشکیل شود.
 
وی افزود: بسیار بسیار از معاون اقتصادی و… سپاسگزارم.
این اولین جلسه‌ای است که فرمانداران حضور دارند و این می تواند به عنوان الگو برای سایر استان ها باشد و بنده در این نشست شاهد بودم که حضور فرمانداران اثر بهینه دارد و در دستورالعمل ابلاغی وزارتخانه فرمانداران دیده نشده بود. 
 
 

*** ارتقای فرهنگ خوداشتغالی و کارآفرینی با هدف کاهش نرخ بیکاری

 
 
مشاور مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با تاکید بر لزوم رفع چالش‌ها و مشکلات بانوان کارآفرین از سوی نهادهای اجرایی، تصریح کرد:
با برگزاری جلسه‌های شورای توسعه و تعاون زنان کارآفرین در تلاش‌اند تا روند ارتقای فرهنگ خوداشتغالی و کارآفرینی با هدف کاهش نرخ بیکاری و کمک به رشد اقتصادی، رفع موانع ساختاری ارتقای جایگاه بانوان کارآفرین و اصلاح نگرش عمومی نسبت به کارآفرینی زنان را به ثمر برسانیم. 
 
سلطانی یادآور شد: همه زنان کارآفرین می‌توانند از آموزش‌های رایگان، تورهای صنعتی، مشاوره کارآفرینی، عارضه‌یابی، ارتقای فناوری و خدمات صندوق حمایت از صنایع کوچک بهره‌مند شوند.
 
وی با بیان اینکه زنان توانمند، فعال و پویا باید در توسعه پایدار و فعالیت‌های اقتصادی سهیم باشند، گفت:
دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به حضور زنان در فعالیت‌های اقتصادی و مدیریتی کشور دارد و در همین راستا برنامه‌های حمایتی ویژه‌ای برای فعالان اقتصادی و کارآفرینان پیش‌بینی کرده است. 
 

*** ضرورت برنامه‌ریزی برای حضور فعال زنان در بخش اقتصاد 

 

مشاور مدیرعامل سازمان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران یادآور شد:
برنامه‌ریزی برای حضور فعال زنان در بخش اقتصاد ضروری است و‌ با توجه به هدف‌گذاری مشارکت ۳۰ درصدی زنان در مدیریت کشور و عدالت جنسیتی لازم است از ظرفیت ها و تجارب بانوان به صورت جدی استفاده شود.
سلطانی به جامعه را موجب افزایش انگیزه فعالیت و پویایی آنان ذکر کرد و گفت:
بانوان کارآفرین ایران در بیشتر عرصه‌های کارآفرینی حضور موثر دارند ولی به جامعه کمتر معرفی شده‌اند.
 
وی تاکید کرد: جامعه بانوان کارآفرین و دانش آموخته آماده ورود به عرصه کارآفرینی، نیاز جدی به مشاوره کسب و کار دارند که این مشاوره باید از آغاز کار شروع شود و تا رسیدن به موفقیت ادامه یابد و باید این افراد را به سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای مختلف تشویق کرد.

 

مشاور مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: در این راستا بانوان کارآفرین می‌توانند مشکلات خود را به صورت مکتوب از طریق فراکسیون زنان مجلس و ستاد ملی زن و خانواده نیز پیگیری کنند.

 
سلطانی با تاکید بر لزوم ارجاع مشکلات بانوان کارآفرین به دستگاه‌های ذیربط و به ویژه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:
نباید امروز فرصت‌های به وجود آمده را از دست داد زیرا ارتقاء سطح مشارکت زنان در عرصه اقتصادی و کارآفرینی امری مهم و اجتناب‌ناپذیر است و با توجه به اهمیت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که بر استفاده از ظرفیت‌های بی‌بهره مانده این مهم به سرانجام درستی برسد. 
 
 
اسماعیلی فرد مدیرکل امور بانوان استانداری البرز نیز در این نشست گفت:
افزایش آگاهی زنان و توسعه توانمندی‌های آنان نقش مهمی در ارتقا سطح فرهنگی، اجتماعی و علمی جامعه دارد زیرا یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی هر کشور ارتقا شاخص‌های مربوط به زنان است.
 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل امور بانوان استانداری البرز افزود: زنان البرزی در بسیاری از حوزه‌ها به خوبی توانمندی‌های خود را متناسب با شرایط توسعه داده و در همه بخش‌ها جایگاه مناسبی دارند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع