اخبار برگزیده

کد خبر:101729
پ
تفاهم نامه همکاری

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان صنایع کوچک و اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین

تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین-گوانجو در راستای همکاری‌های مشترک به امضا رسید.

تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین-گوانجو در راستای همکاری‌های مشترک به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری صنایع، با توجه به اینکه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مرجع ذیصلاح در راهبری و کمک به توسعه و رفع مشکلات صنایع کوچک ایران محسوب می‌شود، و ماموریت حمایت از صنایع کوچک و متوسط مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور و کمک به فرآیند تامین، تولید، بازاریابی و صادرات آنها را بر عهده دارد و از سوی دیگر اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین-گوانجو متشکل از شرکتهای رسمی و قانونی ایرانیان مقیم چین و دارای تجربیات ارزنده در عرصه انتقال فناوری، بازرگانی، سرمایه‌گذاری مشترک خارجی، تامین کالا، تجهیز خطوط تولید است، در راستای همکاری‌های مشترک فی مابین این تفاهم‌نامه همکاری به امضا رسید.

*** ارائه خدمات موردنیاز سازمان صنایع کوچک

دکتر صادق نجفی به نمایندگی از سازمان صنایع کوچک و سعید اعتصامی رئیس هیات مدیره اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین این تفاهم‌نامه را امضا کردند.

موضوع این تفاهم‌نامه ارائه خدمات مورد نیاز سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و طرح‌ها و بنگاه‌های هدف صنعتی و خدمات کسب و کار مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در محدوده استان‌های جنوبی چین در حوزه های صنعت، بازرگانی، تامین قطعات، انتقال فناوری، تامین سرمایه، خدمات مشاوری و خدمات آموزشی است.

*** تشکیل کارگروه مشترک جهت اجرای تفاهم‌نامه

همچنین مقرر شد جهت اجرای موضوعات مندرج در تفاهم‌نامه کارگروهی مشترک با محوریت نمایندگان ذیربط اتاق و سازمان تشکیل شود و این کارگروه اقدامات عملیاتی را تا حصول نتیجه، پیگیری و گزارش پیشرفت‌ها و اقدامات به عمل آمده را هر ماه یک بار به طرفین امضای تفاهم‌نامه همکاری منعکس کند.

به گزارش خبرگزاری صنایع، از سوی دیگر در این تفاهم‌نامه همکاری دو طرف توافق کردند که از ظرفیت‌های قانونی خود به منظور پیشبرد همکاری مشترک و الزام نهادهای تحت نظارت خود حداکثر استفاده را انجام دهند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع