اخبار برگزیده

کد خبر:101639
پ
محمود حجتی

تأکید وزیر جهاد کشاورزی بر افزایش بهره‌وری آب در خراسان جنوبی

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مقاومت خراسان جنوبی در برابر خشکسالی بر اجرای سیاست‌های افزایش راندمان و بهره‌وری آب در این استان تأکید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مقاومت خراسان جنوبی در برابر خشکسالی بر اجرای سیاست‌های افزایش راندمان و بهره‌وری آب در این استان تأکید کرد.

 

*** بازدید وزیر جهاد کشاورزی از مجتمع‌ کشت و صنعت دشت مختاران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از مجتمع کشت و صنعت بیدمشک مود دشت مختاران در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

در خراسان جنوبی مجتمع‌های کشت و صنعت فراوانی وجود دارد که علی رغم محدودیت‌های آبی، آفات و بیماری‌ها و تنش آبی سال گذشته موفق عمل کرده‌اند.

حجتی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی قطب مقاومت در برابر خشکسالی است، ادامه داد:

در خصوص آب دو سیاست افزایش راندمان آب و افزایش بهره‌وری آب را پیگیری می‌کنیم که افزایش راندمان آب به سیستم‌های نوین آبیاری و انتقال آب با لوله ارتباط دارد.

 

*** ۳۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف آب با کشت نشائی چغندرقند

 

وی افزود: یکی از نشانه‌های افزایش بهره‌وری آب بحث کشت نشائی است که در خراسان جنوبی در مورد کشت نشائی چغندر موفق عمل شده و در مجتمع کشت و صنعت با این اقدام ۳۰ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی شده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: خراسان جنوبی باید در بحث گلخانه‌ها با همت مردم استان و حمایت‌ها و تسهیلات دولت جبران رشد داشته باشد.

 

*** قابلیت خراسان جنوبی در پرورش خار شتر برای خوراک دام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع ، وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه دامپروری به ویژه پرورش دام قانع چون شتر و اخیرا شتر مرغ در منطقه خراسان جنوبی رونق داشته است، یادآور شد:

همچنین طبیعت استان مهیای برداشت خار شتر برای خوراک دام است که از منظر پروتئین با یونجه تفاوت چندانی ندارد.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع