کد خبر:101598
پ
جمشید انصاری
جمشید انصاری مطرح کرد

آمادگی دولت برای جایگزینی ۲۱۰ نفر از مدیران بازنشسته

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی با اشاره به اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان از ۲۶ آبان ماه از برنامه‌ریزی دولت برای جایگزینی مدیران بازنشسته مشمول این قانون خبر داد.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی با اشاره به اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان از ۲۶ آبان ماه از برنامه‌ریزی دولت برای جایگزینی مدیران بازنشسته مشمول این قانون خبر داد.

 

*** جایگزینی مدیران بازنشسته از ۲۶ آبان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان امور اداری و استخدامی درباره اقدامات دولت برای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان و جایگزینی مدیران بازنشسته از ۲۶ آبان ماه و اینکه چه تعداد از مقامات شامل حال این قانون می‌شوند، اظهار داشت:

 

*** ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان و بازخریدشدگان در خدمات دولتی

 

قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان از سال ۱۳۹۵ تصویب شد و مطابق آن، به کارگیری مدیران بازنشسته و کسانی که بازخرید شده بودند در دولت و سایر دستگاه‌ها جز در موارد استثنایی که در قانون مشخص شده بود؛ ممنوع شد.

انصاری ادامه داد: در اصلاحیه قانون منع به کارگیری بازنشستگان که در تاریخ ۶ شهریور ماه امسال در مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۲۷ شهریور ماه توسط رئیس جمهور به همه دستگاه‌ها ابلاغ شد، تبصره یک این قانون اصلاح و شرایط به کارگیری بازنشستگان سخت‌تر شد.

 

*** استانداران، سفرا و معاونین وزرا مشمول قانون بازنشستگی هستند

 

وی گفت: با اصلاح قانون و اجرای این اصلاحیه از ۲۶ آبان ماه، ۲۱۰ نفر در زیر مجموعه دولت بازنشسته خواهند شد؛ پیشتر این امکان وجود داشت تا تمام مقامات موضوع ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری را از بین بازنشستگان به کار بگیریم اما در این اصلاحیه؛ استانداران، سفرا و معاونین وزرا و تعدادی از ایثارگران حذف شدند و نمی‌توان نیروی بازنشسته در این مسئولیت‌ها استفاده کرد برای همین دولت برنامه‌ریزی لازم برای جایگزینی مدیران بازنشسته را انجام داده و حتما در مهلت قانونی مقرر این کار را انجام خواهد داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان امور اداری و استخدامی یادآور شد:

تاریخ اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان ۲۶ آبان است و از این تاریخ این قانون در همه دستگاه‌های مشمول برای جایگزینی مدیران بازنشسته اجرا می‌شود.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر