کد خبر:101493
پ
بیژن زنگنه
بیژن زنگنه مطرح کرد

شکست سیاست‌های تحریمی آمریکا به دنبال کمبود جدی نفت در بازار جهانی

وزیر نفت با تأکید بر متناسب نبودن میزان معافیت‌های آمریکا و کمبود جدی نفت در بازار جهانی روزهای سختی را برای مصرف‌کنندگان پیش‌بینی کرد.

وزیر نفت با تأکید بر متناسب نبودن میزان معافیت‌های آمریکا و کمبود جدی نفت در بازار جهانی روزهای سختی را برای مصرف‌کنندگان پیش‌بینی کرد.

 

*** اعتراف آمریکا بر کمبود جدی نفت در بازار جهانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نفت با اشاره به رجزخوانی‌های اولیه رئیس جمهور آمریکا و تعدادی از تولیدکنندگان منطقه‌ای نفت، اظهار داشت:

سرانجام دولت آمریکا به کمبود شدید نفت در بازار جهانی و نبود امکان حذف ایران از این بازار اعتراف کرد.

 

*** روزهای سختی در انتظار مصرف‌‌کنندگان نفت است

 

بیژن زنگنه با بیان اینکه آمریکا به دلیل کمبود جدی نفت و نبود توازن بین عرضه و تقاضا و همچنین با هدف کاهش فشار به مصرف‌کنندگان بزرگ، به تعدادی از کشورها امکان برداشت نفت از ایران را داده است، تصریح کرد:

اما این میزان از معافیت‌ها، پاسخگوی تقاضا نبوده بنابراین باید بگویم که متاسفانه ماه‌های آینده، ماه‌های دردناکی برای مصرف‌کنندگان نفت پیش‌بینی می‌شود.

 

*** افزایش قیمت نفت در ماه‌های آینده

 

وی تصریح کرد: دولت ترامپ در آستانه انتخابات با هماهنگی برای جبران کمبود جدی نفت در بازار جهانی و افزایش عرضه از محل ذخیره‌سازی‌های نفت، قیمت نفت و بنزین را به‌ صورت مصنوعی پایین آورد، اما به‌ طور طبیعی در ماه‌های آینده، روند قیمت‌ها افزایشی خواهد بود.

 

*** اعلام معافیت ۸ کشور از تحریم‌های نفتی آمریکا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دولت آمریکا همزمان با اعمال تحریم‌های جدید غیرقانونی خود علیه ایران هشت کشور عمده واردکننده نفت ایران از جمله ژاپن، کره جنوبی، هند و چین را به دنبال کمبود جدی نفت در بازار جهانی از این تحریم‌ها معاف کرد.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید