اخبار برگزیده

کد خبر:101524
پ
زلزله زدگان کرمانشاه
فرهاد تجری:

بنیاد مسکن ساخت و ساز در کرمانشاه را ساماندهی کند

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس با اشاره به گذشت یک سال از وقوع زلزله از روند ساخت و ساز در کرمانشاه و زندگی زلزله‌زدگان در چادر و کپر انتقاد کرد.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس با اشاره به گذشت یک سال از وقوع زلزله از روند ساخت و ساز در کرمانشاه و زندگی زلزله‌زدگان در چادر و کپر انتقاد کرد.

 

*** انتقاد از روند ساخت و ساز در کرمانشاه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اظهار داشت:

با گذشت حدود یک سال از وقوع زلزله در استان کرمانشاه و با توجه به حضور و پیگیری‌های مقام معظم رهبری، روسای قوا و کمک‌های مردمی خدمات خوبی در بخشی از مناطق زلزله‌زده ارائه شد.

 

*** رهاسازی بازسازی کرمانشاه به دلیل گرانی مصالح

 

تجری ادامه داد: مشکلاتی در ماه‌های گذشته در روند بازسازی مناطق زلزله‌زده و ساخت و ساز در کرمانشاه به دلیل گرانی مصالح ساختمانی و مسائل دیگر ایجاد شده و برخی از پیمانکاران کار بازسازی را رها کردند.

وی افزود: بنیاد مسکن بدون احذ ضمانت انجام کار، پیمانکارانی را برای بازسازی مناطق زلزله‌زده و ساخت و ساز در کرمانشاه معرفی کرد که باعث رهاسازی پروژه‌ها و سرگردانی مردم سرگردان شد.

نماینده مردم قصر شیرین با تأکید بر لزوم پاسخگویی بنیاد مسکن نسبت به وضعیت نامناسب روند بازسازی مناطق زلزله‌زده و ساخت و ساز در کرمانشاه تصریح کرد:

تاکنون متاسفانه بنیاد مسکن حتی اقدام به گفتاردرمانی هم نکرده است.

 

*** بنیاد مسکن ساخت و ساز در کرمانشاه را ساماندهی کند

 

تجری افزود: با توجه به اینکه بنیاد مسکن اعتبارات دولتی مربوط به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه را اخذ و پیمانکاران را به مردم معرفی کرده است، بنابراین باید پاسخگو باشد و امور ساخت و ساز در کرمانشاه را ساماندهی کند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی یادآور شد:

با توجه به بازدید میدانی از مناطق زلزله‌زده و روند ساخت و ساز در کرمانشاه در روزهای اخیر، همچنان برخی از زلزله‌زدگان در هوای سرد مجبور به زندگی در چادر و کپر هستند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع