کد خبر:101425
پ
زعفران
در آخرین روز معاملاتی این هفته:

اولین سررسید قرارداد آتی زعفران رشته‌ای درجه یک در بازار بورس فعال شد

در آخرین روز معاملاتی این هفته اولین سررسید معاملاتی قراردادهای آتی زعفران رشته‌ای درجه یک در بازار مشتقه بورس کالای ایران فعال شد.

در آخرین روز معاملاتی این هفته اولین سررسید معاملاتی قراردادهای آتی زعفران رشته‌ای درجه یک در بازار مشتقه بورس کالای ایران فعال شد.

 

*** اندازه هر قرارداد ۱۰۰ گرم زعفران رشته‌ای

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اوایل خردادماه سال جاری بود که قرارداد آتی زعفران رشته‌ای برای اولین بار در بورس کالای ایران راه‌اندازی شد.

در آن روز قرارداد تحویل شهریورماه ۱۳۹۷ برای زعفران رشته‌ای، بریده ممتاز نگین باز شد که این سررسید تا تاریخ ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۷ قابل معامله بود.

اندازه هر قرارداد ۱۰۰ گرم زعفران رشته‌ای، بریده ممتاز (نگین) به عنوان دارایی پایه و حد نوسان قیمت روزانه زعفران در این معاملات مثبت و منفی سه درصد نسبت به قیمت تسویه روز قبل بود.

 

 

*** یش از ۱۱ هزار و ۹۰۰ قرارداد زعفران رشته‌ای برای تحویل در پایان آذرماه منعقد شد

 

 

اما در آخرین روز معاملاتی این هفته اولین سررسید معاملاتی قراردادهای آتی زعفران رشته‌ای، درجه یک در بازار مشتقه بورس کالای ایران فعال شد.

تا پایان معاملات نخستین روز در این سررسید بیش از ۱۱ هزار و ۹۰۰ قرارداد زعفران رشته‌ای، برای تحویل در پایان آذرماه منعقد شد.

 

 

*** قیمت هر گرم زعفران رشته‌ای تحویل آذرماه

 

 

ارزش معاملات آتی زعفران رشته‌ای درجه یک تحویل آذرماه به رقمی بیش از ۱۵۸ میلیارد و ۸۷۴ میلیون ریال رسید.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قیمت هر گرم زعفران رشته‌ای، تحویل آذرماه در حالی در اولین معامله رقم ۱۳۵ هزار ریال ثبت شد که قیمت هر گرم از این محصول در بالاترین سطح به رقم ۱۴۱ هزار و ۵۰۰ ریال رشد کرد و در پایین‌ترین سطح  نیز قیمت آن ۱۲۸ هزار و ۸۰۰ ریال در هر گرم به ثبت رسید.

در پایان معاملات نیز قیمت هر گرم زعفران رشته‌ای تحویل آذرماه روی قیمت ۱۳۱ هزار ریال ایستاد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید