کد خبر:101567
پ
فرهاد دژپسند

درخواست وزیر اقتصاد بر دریافت اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات دستگاه‌های دولتی

وزیر اقتصاد در نامه‌ای به روسای قوا و نهادهای دولتی خواستار ارسال به موقع و کامل اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات به وزارت اقتصاد شد.

وزیر اقتصاد در نامه‌ای به روسای قوا و نهادهای دولتی خواستار ارسال به موقع و کامل اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات به وزارت اقتصاد شد.

 

*** درخواست وزیر اقتصاد از روسای قوای مقننه و قضائیه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر اقتصاد در نامه‌ای به روسای قوای مقننه و قضائیه، شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، ستاد کل نیروهای مسلح، دستگاه‌های تابعه و وزارتخانه‌ها خواستار ارسال به موقع و کامل اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات به وزارت اقتصاد از طریق سامانه مدیریت اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات دولت (سماد) شد.

در نامه وزیر اقتصاد آمده است: با عنایت به دستور رئیس جمهور مبنی بر ابلاغ لزوم ارایه اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی وفق قوانین و مقررات مربوط به تمامی دستگاه‌های اجرایی و پیگیری آن، در اجرای ماده (۱) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و آیین نامه اجرایی آن، خواهشمند است دستور فرمائید مراتب ارسال به موقع و کامل اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات آن قوه، وزارت، سازمان و تمامی سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته و تابعه از طریق سامانه مدیریت اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات دولت (سماد)، در مرکز به معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور (مرکز مدیریت بدهی‌ها و دارایی‌های مالی عمومی) و در استان‌ها به اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان مربوط، به مبادی ذیربط ابلاغ شود.

 

*** تسویه و تهاتر بدهی‌ دولت منوط به ارسال اطلاعات بدهی‌ها است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این نامه تاکید شده است:

بدیهی است، به استناد مفاد ماده (۳۶) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۷ پرداخت، تسویه، و تهاتر بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی بر اساس ضوابط قانونی مربوط، منوط به اعلام اطلاعات یاد شده در اجرای تکالیف قانونی مورد اشاره خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع