اخبار برگزیده

کد خبر:101072
پ
بورس انرژی

آخرین خبرها از عرضه دوم نفت خام در بورس انرژی

بر اساس اعلام مدیرعامل بورس انرژی از ۲۰ آبان ماه عرضه دوم نفت خام در بورس با حدود ۷۲۰ هزار بشکه انجام خواهد شد.

بر اساس اعلام مدیرعامل بورس انرژی از ۲۰ آبان ماه عرضه دوم نفت خام در بورس با حدود ۷۲۰ هزار بشکه انجام خواهد شد.

 

*** عرضه دوم نفت خام در بورس انرژی از ششم آبان ماه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عرضه دوم نفت خام در بورس انرژی ، از ششم آبان ماه برای اولین بار انجام شد و طی آن حدود یک میلیون بشکه با قیمت پایه ۷۹ دلار عرضه شد.

در حالی خبرهایی در رابطه با عرضه دوم در هفته آینده حکایت دارد که حسینی – مدیرعامل بورس انرژی – ضمن تایید این موضوع جزئیاتی در رابطه با آن اعلام کرد.

 

*** کاهش قیمت پایه برای عرضه دوم نسبت به عرضه اول

 

طبق توضیحات مدیرعامل بورس انرژی در روز ۲۰ آبان ماه (یکشنبه هفته آینده) ۷۲۰ هزار بشکه نفت ارائه می‌شود قیمت پایه آن حدود ۷۶ دلار و ۲۹ سنت پیش‌بینی شده است.

قیمت پایه برای عرضه دوم نسبت به عرضه اول که حدود ۷۹ دلار بود کاهش دارد و علت آن به کاهش قیمت نفت در بازار جهانی در روزهای اخیر بر می‌گردد که شرکت ملی نفت نرخ را پایین‌تر اعلام کرده است.

 

*** حداقل میزان خرید نفت حدود ۳۵ هزار بشکه است

 

حسینی این را هم گفت که حداقل میزان خرید نفت حدود ۳۵ هزار بشکه است و نرخ آن در یک روز هم می‌تواند بر اساس عرضه و تقاضا متغیر باشد.

بنا به گفته حسینی، در عرضه اول حدود ۲۸۰ هزار بشکه با قیمت نهایی ۷۴ دلار و ۸۵ سنت یعنی حدود سه دلار و ۱۵ سنت پایین‌تر از نرخ پایه فروش رفته است.

 

*** بازار بورس انرژی برای عرضه نفت عمیق‌تر شده است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت بورس انرژی، از شرکت‌های حقوقی خارجی و داخلی برای حضور برای رقابت در خرید نفت عرضه شده در بورس انرژی دعوت کرد و گفت:

امید می‌رود تا در آینده‌ای نزدیک و با اقداماتی که در دستور کار قرار دارد، بازار بورس انرژی ، برای عرضه نفت عمیق‌تر شده و بتواند در راستای اهداف خود پیش برود. این در حالی است که عرضه نفت در بورس انرژی اکنون در مراحل ابتدایی قرار داشته و با توجه به حمایتی که از  سوی سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف در مورد آن وجود دارد می‌تواند آینده روشنی داشته باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع