کد خبر:101052
پ
انرژی‌های تجدید پذیر
معاون صنایع پیشرفته و پروژه‌های کلان انرژی خبر داد

افزایش سهم انرژی‌های تجدید پذیر در تامین برق کشور

معاون صنایع پیشرفته و پروژه‌های کلان انرژی از احداث خط تولید تمام اتوماتیک ساخت پنل خورشیدی برای استفاده هرچه بیشتر از انرژی‌های تجدید پذیر خبر داد.

معاون صنایع پیشرفته و پروژه‌های کلان انرژی از احداث خط تولید تمام اتوماتیک ساخت پنل خورشیدی برای استفاده هرچه بیشتر از انرژی‌های تجدید پذیر خبر داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون صنایع پیشرفته و پروژه‌های کلان انرژی  با اشاره به پتانسیل بالای کشور جهت بهره‌مندی از انرژی خورشیدی گفت:

واقع بودن بر روی کمربند خورشیدی و داشتن متوسط تابش ۵/۴ -۵/۵ کیلووات ساعت بر متر مربع در روز از مزیت‌های مهم کشورمان جهت استفاده از انرژی خورشیدی است .

حمید بازارگان در ادامه افزود : طبق سند چشم انداز ۱۴۰۴ و برنامه ششم توسعه لزوم افزایش سهم انرژی‌های تجدید پذیر در تامین برق مورد نیاز کشور ، ضرروی است .

 

*** دلیل عدم تمایل مردم به استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر 

 

بازارگان یکی از دلایل عدم تمایل مصرف کنندگان خانگی به استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر را قیمت بالای پنل‌های خورشیدی عنوان کرد و افزود: بهترین استراتژی در این زمینه پایین آوردن قیمت پنل با تولید داخلی است .

 

*** اقدام جهت تولید داخلی پنل‌های خورشیدی

 

بازارگان افزود: ایدرو بر همین اساس جهت تولید داخلی پنل‌های خورشیدی اقدام کرده است و شرکت صاحب نام چینی به عنوان صاحب فناوری و سرمایه گذار، با سابقه تولید بیش از ۱۵۰۰ مگاوات در سال پنل خورشیدی و شرکتی از هنگ کنگ به عنوان شریک سرمایه گذار در مجموع با سهم ۷۰% درصد و سهم ایدرو ۳۰% در این پروژه شرکت دارند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در پایان خاطر نشان کرد:

۵ هکتار زمین مورد نیاز درمنطقه ویژه اقتصادی گرمسار مشخص و پیش نویس قرارداد مذکور تهیه شده است که به محض ثبت نهایی شرکت مشترک، امضا و فعالیت های عمرانی پروژه آغاز می شود .

آماده سازی زمین، ساخت سوله و شروع ساخت کارخانه برای سال ۱۳۹۷ و تکمیل ساخت و بهره برداری انتقال و نصب ماشین آلات ، راه اندازی و تولید برای سال ۱۳۹۸پیش بینی شده است .

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع