کد خبر:101041
پ
بیکاری

۲۵ درصد جمعیت جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله در تابستان ۹۷ بیکار بوده‌اند

آمارهای نرخ بیکاری جوانان ١۵ تا ٢٩ ساله نشان از آن دارد، ٢۴,٩ درصد از فعالان این گروه سنی در تابستان ١٣٩٧ بیکار بوده‌اند.

آمارهای نرخ بیکاری جوانان ١۵ تا ٢٩ ساله نشان از آن دارد، ٢۴,٩ درصد از فعالان این گروه سنی در تابستان ١٣٩٧ بیکار بوده‌اند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیشتر نشان می‌دهد که ١٢,٢ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار) در تابستان امسال بیکار بوده‌اند که این نرخ نسبت به مدت مشابه پارسال مقداری افزایش یافته است.

 

*** جمعیت بیکار کشور

 

 نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار تابستان ١٣٩٧ از سوی مرکز آمار منتشر شده که طبق آن، روند تغییرات نشان می‌دهد که شاخص نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیشتر نسبت به تابستان ١٣٩۶ به میزان ٠.٧ درصد افزایش داشته و جمعیت بیکار کشور با ٢٣٧ هزار نفر افزایش به سه میلیون و ٣٢۶ هزار نفر رسیده است.

در تابستان امسال به میزان ۴٠,٩ درصد جمعیت ١٠ ساله و بیشتر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند؛ یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (تابستان ١٣٩۶) ٠.٢ درصد افزایش داشته است.

 

*** جمعیت شاغل کشور

 

جمعیت شاغلان ١٠ ساله و بیشتر در این فصل ٢٣ میلیون و ٩۵۶ هزار نفر بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ١۵٨ هزار نفر افزایش داشته است.

بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی نشان می‌دهد که درتابستان امسال بخش خدمات با ۴٩,۵ درصد بیش­‌ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخش‌های صنعت با ٣١,۶ درصد و کشاورزی با ١٨.٩ درصد قرار دارند.

 

*** رشد جمعیت بیکار در تابستان گذشته

 

نرخ بیکاری جوانان ١۵ تا ٢٩ ساله حاکی از آن است که ٢۴,٩ درصد از فعالان این گروه سنی در تابستان ١٣٩٧ بیکار بوده‌اند.

بررسی تغییرات فصلی نرخ جمعیت بیکار  نشان می‌دهد، این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (تابستان ١٣٩۶) ٠.٨ درصد افزایش یافته است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی سهم اشتغال ناقص نشان می‌دهد که در تابستان امسال ۱۰ درصد جمعیت شاغل به دلایل اقتصادی (فصل غیرکاری، رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت بیش‌تر و…) کمتر از ۴۴ ساعت در هفته کار کرده و آماده انجام کار اضافی بوده‌اند.

این در حالی است که ۴۱ درصد از شاغلان ١٠ ساله و بیشتر، ۴٩ ساعت و بیشتر در هفته کار کرده‌اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
کلیدواژه : نرخ بالای بیکاری
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید