اخبار برگزیده

کد خبر:101014
پ
خراسان رضوی
وزیرصنعت:

خراسان رضوی یکی از مناطق پیشران در حوزه صادرات است

وزیرصنعت، معدن و تجارت، خراسان رضوی را به عنوان یکی از مناطق هدایت کننده و پیشران کشور در حوزه صادرات معرفی کرد.

وزیرصنعت، معدن و تجارت، خراسان رضوی را به عنوان یکی از مناطق هدایت کننده و پیشران کشور در حوزه صادرات معرفی کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت که عصر جمعه وارد مشهد شد، دردیداری با استاندار خراسان رضوی، رییس ومعاونان سازمان صنعت معدن وتجارت استان و فعالان اقتصادی استان در محل پاویون فرودگاه شهید هاشمی نژاد اظهارداشت:

چند نقطه در کشور می‌تواند به عنوان مناطق هدایت کننده و پیشران در حوزه صادرات عمل کنند خراسان رضوی از جمله آنهاست و ظرفیت بازارچه های مرزی نیز می تواند به کمک بیاید

.

*** موقعیت جغرافیای خراسان رضوی

 

به گفته رضا رحمانی، خراسان رضوی همسایگانی چون کشورهای آسیای میانه و افغانستان را در کنار خود دارد و ظرفیت صادراتی خوبی از این محل ایجاد شده است.

رحمانی تاکید کرد: استفاده از این ظرفیت نیازمند آن است که ما به ظرفیت های استانی و توان مدیریتی و استانداران اعتماد کرده و این فضا و شرایط را با افزایش و ارائه اختیارات برای فعالیت و تصمیم گیری و اقدامات شان فراهم کنیم.

 

*** تشکل‌ها و فعالین اقتصادی خراسان رضوی

 

وزیر صنعت با بیان اینکه خراسان رضوی و مشهد، دارای فعالان اقتصادی و واحدهای توانمند و تشکل‌های قوی صادراتی، تولیدی و … است، تصریح کرد:

نیاز است این استان در یک زمان کوتاه ضمن ارزیابی شرایط خود، راهکارها و راه حل های مقابله با این شرایط و تسهیل فرآیندها و تقویت تولید و صادرات را ارائه کند.

وی ادامه داد: عمده مسائل و شرایط اقتصادی امروز راهکار دارد و بدون هیچ تردیدی از این پس برای رسیدن به یک تفاهم مشترک با بخش خصوصی که محور فعالیت اقتصادی است، تعامل می کنیم تا به راهکارهای بهتر و موثرتری بر مبنای تجارب متعدد این حوزه دست یابیم.

 

*** مقابله با تحریم‌های آمریکا

 

وی گفت : در وزارتخانه طی روزهای اخیر کارگروهی را فعال کردیم تا خطوط تولید را عملیاتی و حتی به صورت موردی بر روی مباحث مربوطه در راستای مقابله با تحریم‌ها کار جدی و موثری انجام دهیم.
وی اظهار کرد: وقتی دشمن اینگونه گسترده و حساب شده علیه ما برنامه ریزی می کند باید ما هم به طور قطع ستاد مقابله با این اقدامات را فعال کنیم .
وی با بیان اینکه هنوز برخی بخش‌ها و دستگاه‌ها که از نظر قانونی وظایفی دارند، شرایط کنونی را درک نکرده‌اند که بدین منظور باید تلاش کنیم این حساسیت را همه درک کرده و بدانند که شرایط عادی نیست ومتناسب با این وضعیت غیر عادی اقدامات رویکردها و راهکارهای لازم را تدبیر کرده و در پیش بگیرند.

 

*** مدیریت فضای موجود

 

وزیر صنعت ، معدن وتجارت ادامه داد : امروز نمی‌توان با فرمول های جاری و عادی ، فضای خاص موجود را مدیریت کرد و باید مدیریت ما هم به تناسب این شرایط، خاص و تسهیل کننده باشد.
وی با بیان اینکه خراسان رضوی و مشهد، دارای فعالان اقتصادی و واحدهای توانمند و تشکل‌های قوی صادراتی، تولیدی و غیره است نیاز است در یک زمان کوتاه ضمن ارزیابی شرایط خود، راهکارها و راه حل های مقابله با این شرایط و تسهیل فرآیندها و تقویت تولید و صادرات را ارائه کند.
وی تصریح کرد : باید این شرایط را با تدبیر پیش برد و در این میان انسجام همه بخش ها اعم از خصوصی، عمومی و دولتی و غیره از جمله الزامات است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت بعدازظهرجمعه در سفر غیر رسمی به منظور زیارت بارگاه منور رضوی وارد مشهد شد و پس از استقبال استاندار خراسان رضوی و جمعی از مدیران و فعالان اقتصادی در فرودگاه این شهر، به زیارت حرم امام رضا (ع) رفت و سپس بامداد شنبه مشهد را ترک کرد

 

 

.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع