کد خبر:100910
پ
رحمانی
خبرگزاری صنایع از نمایشگاه ایران کانمین ۲۰۱۸ گزارش می‌دهد:

تاکید وزیر صنعت بر افزایش سهم بخش معدن در اقتصاد کشور

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با حضور در نمایشگاه ایران کانمین ۲۰۱۸ از هدف‌گذاری وزارتخانه متبوعش برای افزایش ۰.۲ درصدی سهم بخش معدن در اقتصاد کشور خبر داد.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با حضور در نمایشگاه ایران کانمین ۲۰۱۸ از هدف‌گذاری وزارتخانه متبوعش برای افزایش ۰.۲ درصدی سهم بخش معدن در اقتصاد کشور خبر داد.

 

*** نمایشگاه ایران کانمین ۲۰۱۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چهاردهمین دوره نمایشگاه ایران کانمین ۲۰۱۸ از روز گذشته با حضور بیش از ۸۰ شرکت بزرگ داخلی و ۴۰ شرکت خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

وزیر صمت نیز که به دلیل حضور در ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در تتبریز حضور داشت، امروز خود را به تهران و نمایشگاه بین‌المللی رساند و رسما از این نمایشگاه بازدید کرد.

 

*** تاکید وزیر صنعت بر افزایش سهم بخش معدن در اقتصاد

 

رضا رحمانی در حاشیه این نمایشگاه، از هدف‌گذاری وزارتخانه متبوعش برای افزایش سهم بخش معدن در اقتصاد کشور خبر داد و گفت:

سهم معدن در اقتصاد کشور در حال حاضر ۱.۲ درصد است ولی هدف ما این است که تا آخر امسال این عدد را به ۱.۴ درصد برسانیم، که به دنبال آن سهم صنایع معدنی نیز رشد پیدا خواهد کرد.

وزیر صنعت به صادرات که در شرایط فعلی کشور توجیه اقتصادی دارد نیز اشاره و آن را جزو اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و تصریح کرد:

برنامه‌های مختلفی همچون حمایت‌های مالی برای بخش معدنی و نوسازی صنایع در نظر گرفته شده که باعث ارتقای صادرات مواد معدنی خواهد شد.

 

*** استفاده حداکثری از ظرفیت‌های معدنی کشور

 

رضا رحمانی با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال نسبت به سال‌های گذشته پربارتر و جدی‌تر بود و در آن اثری از تحریم‌ها را حس نکردم، تاکید کرد:

استراتژی ما برای مقابله با تحریم‌ها در حوزه معدن، استفاده حداکثری از ظرفیت‌های معدنی کشور است که برای این مهم برنامه‌ریزی ویژه‌ای داریم.

وزیر صنعت با استثناء قائل شدن برای تجهیزاتی که برای نوسازی معادن مشابه داخلی آن وجود ندارد، تاکید کرد:

تجهیزاتی که در داخل تولید می‌شوند، نباید از کشورهای دیگر تامین شود.

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صنایع، نمایشگاه ایران کانمین ۲۰۱۸ که از روز گذشته کار خود را آغاز کرده است به همراه کنگره بین‌المللی معدن و کنفرانس مهندسی معدن ایران تا روز چهاردهم آبان ماه ادامه خواهد داشت.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع