اخبار برگزیده

کد خبر:100550
پ
لبنیات

لبنیات روی دور گران‌فروشی

انواع شیر در بازار لبنیات در حالی با افزایش قیمت مواجه شده که  هیچ یک از نهادهای نظارتی متولی در این زمینه پاسخگو نیستند.

انواع شیر در بازار لبنیات در حالی با افزایش قیمت مواجه شده که  هیچ یک از نهادهای نظارتی متولی در این زمینه پاسخگو نیستند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صنایع لبنی دوباره و در هفته گذشته قیمت لبنیات را افزایش دادند که به عنوان مثال می‌توان به قیمت انواع شیر پاستوریزه، کم چرب، ‌نیم چرب و پرچرب اشاره کرد که در بندهای مختلف از ۳۹۰۰ تومان تا ۵۰۰۰ تومان متفاوت است.

 

*** هیچ مجوزی بابت افزایش قیمت لبنیات داده نشده است

 

به عنوان مثال یکی از برندهای مطرح محصولات لبنی قیمت هر بطری شیر نیم چرب پاستوریزه را ۵۰۰۰ تومان و قیمت شیر کم چرب را ۴۳۰۰ تومان تعیین کرده است و یک برند معروف دیگر هر بطری شیر را به عنوان شیر پلاس ۴۴۰۰ تومان می‌فروشد.

البته برخی دیگر از برندهای محصولات لبنی هر بطری شیر را ۳۹۰۰ تا ۴۴۰۰ تومان می‌فروشند و در این میان هیچ نظارتی هم وجود ندارد.

این در حالی است که براساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار مورخ سوم مردادماه امسال هیچ مجوزی به صنایع لبنی بابت افزایش قیمت محصولات لبنی پرمصرف از جمله شیر، ماست و پنیر داده نشده و قیمت انواع شیر بطری پاستوریزه بین ۲۹۵۰ تومان تا ۳۳۰۰ تومان مصوب شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این میان حداقل توقع از دستگاه‌های نظارتی به ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان این است که هرچه سریع‌تر به وظایف ذاتی خود عمل و با گران فروشان و متخلفان در صنایع لبنی برخورد کنند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع