اخبار برگزیده

کد خبر:100630
پ
سامانه ۱۲۴
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان آذربایجان شرقی:

بررسی ۵ هزار ۷۰۰ گزارش مردمی در آذربایجان شرقی

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از دریافت بیش از ۵ هزار و هفتصد مورد گزارش مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ سازمان خبر داد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از دریافت بیش از ۵ هزار و هفتصد مورد گزارش مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ سازمان خبر داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی اظهار داشت:

در ۷ ماهه منتهی به پایان مهر سالجاری بیش از ۵ هزار و هفتصد مورد گزارش مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ سازمان دریافت شده است.

اسماعیل عطاپور افزود: پس از بررسی این تعداد گزارش، ۸۱۳ فقره پرونده تشکیل و جهت صدور حکم به تعزیرات حکومتی استان ارسال و حدود ۴۰۹ مورد نیز قبل از تشکیل پرونده منجر به مصالحه بین طرفین شد.

 

*** بخش‌های مختلف گزارش مردمی

 

وی ادامه داد: این تعداد گزارش از طریق گزارش‌های عموم مردم و ناظران افتخاری دریافت شده است که شامل دو بخش کالایی و خدماتی است.

وی ‌بیشترین عناوین شکایت های دریافتی را گرانفروشی، عدم درج قیمت، کم فروشی و تقلب و نیز اجرایی نکردن تعهدات در شبکه‌ عرضه‌ کالا برشمرد.

عطاپور اظهار داشت: در راستای نظم‌دهی و انسجام‌بخشی بیشتر به فرآیند تنظیم بازار و نظارت گسترده‌تر بر مراکز ذخیره‌سازی و نگهداری کالا، انبارها، سردخانه‌ها و جایگاه‌های توزیع کالا و عرضه‌ خدمات، بازرسی‌های مستمر توسط بازرسان این سازمان در طول سال در مرکز استان و شهرستان های تابعه انجام می‌شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون نظارت و بازرسی سامان صنعت معدن و تجارت استان در پایان اظهار داشت:

شهروندان می‌توانند هرگونه تخلف مشهود از قبیل گرانفروشی، کم‌ فروشی، تقلب، احتکار، اخفا و امتناع از عرضه کالا، عدم صدور فاکتور خرید و دیگر تخلفات صنفی و غیر صنفی را از طریق تماس با تلفن ۱۲۴ به ستاد خبری مستقر در ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌ها گزارش کنند تا در اسرع زمان رسیدگی شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع