کد خبر:100343
پ
رضا رحمانی
وزیر صنعت اعلام کرد:

ایجاد خط ویژه گمرکی برای تولید

وزیر صنعت، معدن و تجارت از توافقی با گمرک به منظور ایجاد یک خط ویژه برای تسهیل ورود مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای برای خط تولید خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از توافقی با گمرک به منظور ایجاد یک خط ویژه گمرکی برای تسهیل ورود مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای برای خط تولید خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در صبحانه کاری با رئیس کل گمرک به بررسی وضعیت واردات و صادرات و رسوب کالا در گمرک کشور پرداخت و افزود:

بعضی از ساز و کارها که در گذشته و برای شرایط عادی کشور ایجاد شده‌ بود باید در شرایط فعلی روزآمد و کارآمد شود و شرایط تحریم و جنگ اقتصادی را با قوانین و آیین‌نامه‌‌های به روز شده اداره کرد.

 

*** ایجاد خط ویژه گمرکی به منظور تسهیل ترخیص مواد اولیه

 

وزیر صنعت، معدن وتجارت افزود: بیشتر مشکلات با تغییر ذهن و دیدگاه نسبت به شرایط فعلی کشور قابل حل خواهد بود و باید با همفکری گمرک با استفاده از ظرفیت شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه مصوبات لازم برای تسهیل ترخیص و ایجاد خط ویژه گمرکی برای ترخیص مواد اولیه را دریافت کنیم.

رحمانی با اشاره به لزوم تسهیل ترخیص سریع تر مواد اولیه تولید گفت: معاونین وزیر صنعت آماده هستند در اسرع وقت تمامی بخشنامه‌های صادره را در کمترین زمان مورد بررسی و تجدید نظر قرار دهند تا شرایط صادرات و واردات برای کمک به تولید و حفظ اشتغال تسهیل و کارآمدتر شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن وتجارت با تأکید بر ضرورت توجه به مشکلات تولید و حفظ اشتغال کشور، اظهارداشت: براساس توافقی که به زودی با گمرک انجام خواهیم داد یک خط ویژه برای تسهیل ورود مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای برای خط تولید ایجاد خواهد شد که تمامی کالاهایی که در کف گمرک معطل است ظرف مدت کوتاهی ترخیص شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع