اخبار برگزیده

کد خبر:100143
پ
سیب زمینی

کاهش ۸۰ درصدی قیمت سیب زمینی

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از کاهش ۸۰ درصدی  قیمت سیب زمینی نسبت به ابتدای دوره گرانی این محصول خبر داد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از کاهش ۸۰ درصدی  قیمت سیب زمینی نسبت به ابتدای دوره گرانی این محصول خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به کاهش قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی در بازار اظهارداشت: قیمت این محصول در بازار به نرخ چهار ماه پیش بازگشته است.

 

*** روند کاهشی قیمت سیب زمینی و دیگر محصولات کشاورزی

 

وی با بیان اینکه قیمت سیب زمینی در آغاز دوره گرانی این محصول به حدود ۴۰۰۰ تومان رسیده بود، گفت: هم اکنون نرخ هرکیلوگرم سیب‌زمینی به کیلویی حدود ۲۲۰۰ تا ۲۳۰۰ تومان رسیده و نسبت به ابتدای دوره گرانی‌ها نزدیک ۸۰ درصد کاهش قیمت داشته است.  

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به کاهش قیمت گوجه فرنگی نیز افزود: گوجه فرنگی نیز به کیلویی ۳۰۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان رسیده است.

 

*** بازار وضعیت آرامی دارد

 

کارگر درباره شرایط کلی بازار میوه اظهارداشت: بازار در مجموع وضعیت آرامی دارد، چرا که در حال حاضر هم میوه‌های تابستانه و هم میوه‌های زمستانه در بازار عرضه می‌شوند و همین مساله باعث آرامش بازار شده است.  

وی افزود: پرتقال، نارنگی، سیب درختی، خرمالو، انار و … از جمله میوه‌هایی هستند که اخیرا وارد بازار شده‌اند ضمن اینکه عرضه میوه‌هایی مانند هلو و شلیل نیز هنوز به پایان نرسیده است.  

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کارگر همچنین با اشاره به کاهش حدود ۱۳۰۰ تومانی قیمت هرکیلوگرم موز گفت: قیمت این میوه به کیلویی ۹۵۰۰ تومان رسیده است.  وی درباره اینکه آیا کاهش تولید سیب درختی و کیوی بر قیمت این میوه‌ها در بازار تاثیرگذار بوده است؟، افزود: فعلا شاهد چنین موضوعی نبوده‌ایم.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع