کد خبر:100438
پ
گمرک
گمرک ایران اعلام کرد

امسال بهترین سال درآمدی در گمرک کشور

گمرک ایران از وصول در آمدی بالغ بر ۱۰۸ هزار میلیارد ریال در نیمه اول امسال با احتساب دریافت ضمانت نامه از واردکنندگان خبر داد.

گمرک ایران از وصول در آمدی بالغ بر ۱۰۸ هزار میلیارد ریال در نیمه اول امسال با احتساب دریافت ضمانت نامه از واردکنندگان خبر داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با احتساب دریافت ضمانت نامه از واردکنندگان در این مدت، بالغ بر ۱۰۸ هزار میلیارد ریال درآمد گمرکی از محل حقوق ورودی کالاها و ۵۵ هزار میلیارد ریال عوارض و مالیات بر ارزش افزوده در گمرکات کشور وصول شده است.

 

*** محل درآمد گمرک کشور

 

بنابراین گزارش ؛ بدون ضمانت و به صورت نقد در نیمه اول امسال ۷۳ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال درآمد کسب شده است.

علاوه بر این گمرک بخشی از مالیات ارزش افزوده و عوارض را هنگام واردات کالا دریافت می‌کند که از این محل نیز دریافتی‌ها بسیار مناسب است.

در مجموع بالغ بر ۵۵ هزار میلیارد ریال عوارض و مالیات بر ارزش افزوده وصول شده که سهم عوارض حدود یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال و مابقی نیز مالیات بر ارزش افزوده بوده است.

درآمد گمرک کشور در سال ۹۶ در مجموع بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مصوب قانون بودجه حدود ۱۳۰درصد محقق شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با وجود کاهش ۱۳ درصدی واردات در سالجاری و ممنوعیت واردات ۱۴۰۰ قلم کالای مصرفی به ویژه خودرو مشاهده می شود که افزایش تجهیزات کنترلی در گمرکات و الکترونیکی شدن و زحمات و تلاش های کارکنان گمرکات سراسر کشور تاثیر قابل توجهی در بهبود درآمدهای گمرکی داشته است .

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع