کد خبر:100263
پ
سازمان تعزیرات حکومتی
رئیس سازمان صمت آذربایجان غربی خبرداد:

ارجاع پرونده تخلفات ارزی ۱۸۶ میلیارد تومانی به تعزیرات

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از تشکیل و ارجاع ۱۲ مورد پرونده تخلفات ارزی به ارزش تقریبی ۱۸۶ میلیارد تومان به اداره تعزیرات حکومتی خبر داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از تشکیل و ارجاع ۱۲ مورد پرونده تخلفات ارزی به ارزش تقریبی ۱۸۶ میلیارد تومان به اداره تعزیرات حکومتی خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: ۱۴ نفر اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت کننده ارز دولتی در استان شناسایی شدند که از این تعداد ۱۲ مورد بررسی نهایی شده، و پرونده تخلف ارزی تشکیل شد.

 

***  ارسال ۱۲ مورد پرونده تخلفات ارزی به اداره کل تعزیرات حکومتی

 

وی تصریح کرد: برابر لیست‌های ارسالی از بانک‌های استان در خصوص دریافت کنندگان ارز، کارشناسان معاونت نظارت و بازرسی بررسی‌های لازمه را برابر قانون به‌عمل آورده و تاکنون ۱۲ مورد پرونده با عنوان تخلف عدم اجرای تعهدات در قبال دریافت ارز تکمیل و جهت صدور حکم و رسیدگی نهایی پرونده‌ها به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در مجموع تخلف ۱۲ شرکت دریافت کننده ارز دولتی که عمده تخلف واحدهای مذکور عدم اجرای تعهدات واردکنندگان در قبال ارز و خدمات دولتی و گران‌فروشی به ارزش تقریبی بیش از ۱۸۶ میلیارد تومان بوده است..

اسکندری اظهار کرد: افزایش نظارت‌ها، تشکیل کمیته ویژه مبارزه با قاچاق و احتکار کالا از جمله گام‌های اساسی در برخورد با سودجویان، محتکران و تنظیم بازار کالاهای اساسی در این برهه از زمان خواهد بود .

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی بازرسان و کارشناسان و ادارات زیربط مبارزه با قاچاق و احتکار کالا و ارز بدون هیچ‌گونه اغماض و چشم پوشی و با تمام توان اقدامات و برخوردهای قانونی را اعمال نمایند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی در پایان گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف و احتکار به صورت شبانه روزی با شماره تلفن ۱۲۴ نظارت و بازرسی ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌ها و استان تماس حاصل فرمایند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع