اخبار برگزیده

کد خبر:99999
پ
شافعی
رئیس اتاق ایران:

صنعت حمل و نقل ایران به جابجایی پنبه تولیدی آسیای میانه محدود شده است

رئیس اتاق ایران در نشستی با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، صنعت حمل و نقل ایران را صرفا به جابجایی پنبه تولیدی آسیای میانه محدود شده دانست.

رئیس اتاق ایران در نشستی با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، صنعت حمل و نقل ایران را صرفا به جابجایی پنبه تولیدی آسیای میانه محدود شده دانست.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس اتاق ایران در نشست صبحانه کاری بخش خصوصی و وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با بیان اینکه حمل و نقل محور اقتصاد است و در ایران نیز یکی از بخش‌های مهم اقتصادی صنعت حمل و نقل به حساب می آید، گفت:

ناوگان ریلی و جاده‌ای ما فرسوده بوده و لازم است تا این ناوگان هم در بخش کامیون ها و هم در بخش قطارهای باری و مسافری نوسازی شود.

 

*** بازنگری جدی در توسعه صنعت حمل و نقل

 

غلامحسین شافعی با اشاره به توسعه حمل و نقل چه از نظر ناوگان و چه از نظر زیرساخت در کشورهای منطقه افزود:

پیش بینی می‌شود حمل ونقل ما متناسب با تحولات منطقه نباشد که این امر می‌طلبد بازنگری جدی در توسعه حمل و نقل در کشور داشته باشیم.

وی با اشاره به کم بودن میزان ترانزیت از ایران علیرغم داشتن ظرفیت های بالا گفت:

اگر کشورهای آسیای میانه یک روز تصمیم بگیرند پنبه را از طریق سایر گونه‌های حمل و نقل صادر کنند به طور کلی ترانزیت ایران تعطیل می شود.

 

*** توسعه صنعت حمل و نقل ریلی و جاده‌ای

 

شافعی به تحولات گسترده کشورهای همسایه در حوزه صنعت حمل و نقل ریلی اشاره و تصریح کرد: ایران از این پیشرفت‌ها و فناوری‌های نوین غافل بوده است.

رئیس اتاق ایران با اشاره به لزوم افزایش آزادراه‌ها و توسعه زیر ساخت‌های جاده‌ای گفت: جاده مشهد، سرخس علیرغم اینکه یکی از پرترددترین جاده های کشور محسوب می‌شود اما شبیه کوره راه ساخته شده است.

وی در خصوص شهرسازی نکاتی را یادآور شد و گفت: در حال حاضر بی‌هویت ترین شهرسازی را در شهرهای کشور شاهدیم.

از یک سو کوچه‌ها و خیابان‌های باریک ساخته‌ایم و از سوی دیگر آسمان خراش در این کوچه ها پروانه ساخت دریافت می‌کنند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس اتاق ایران در پایان خواستار اجرای برنامه‌های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی از طریق بخش خصوصی شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع