کد خبر:100048
پ
فتوحی
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس خبر داد:

تمدید مهلت بخشودگی جرائم دیرکرد واحدهای صنعتی شهرک‌های صنعتی فارس

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از تمدید بخشودگی جرائم دیرکرد بدهی‌های معوق واحد‌های صنعتی در استان خبر داد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از تمدید بخشودگی جرائم دیرکرد بدهی‌های معوق واحد‌های صنعتی در استان خبر داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از تمدید بخشودگی جرائم دیرکرد بدهی‌های معوق واحد‌های صنعتی در استان خبر داد و گفت:

واحد‌های صنعتی مشمول تا پایان آبان امسال فرصت دارند از این مشوق استفاده کنند.

 

*** دستورالعمل تمدید بخشودگی جرائم دیرکرد

 

 احد فتوحی افزود: این دستورالعمل ابلاغی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌منظور حمایت از تولید کالای ایرانی، رفع موانع تولید، ایجاد انگیزه و افزایش سرمایه‌گذار، رونق تولید و اشتغال‌زایی و حمایت از تولید ایرانی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی اِعمال می‌شود.

فتوحی ادامه داد: تمامی واحد‌های صنعتی و تولیدی دارای قرارداد حق بهره‌برداری از زمین، اعیانی و تأسیسات، در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعم از صنعتی، بنگاه‌های خدمات عمومی، واحد‌های فناوری و کسب‌وکار و واحد‌های کارگاهی که مشمول پرداخت تعدیل بدهی معوق بوده و تاکنون موفق به پرداخت مبالغ اعم از اصل بدهی و تعدیل معوقه نشده، می‌توانند از این مشوق استفاده کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس این دستورالعمل، طرف‌های قراردادی که اسناد تعهدی خود را از زمان ابلاغ این دستورالعمل پرداخت کرده، ولی تعدیل آن‌ها تاکنون مورد بخشودگی قرار نگرفته، مشمول تخفیفات اعطای این دستورالعمل می‌شوند.

 

*** شرایط استفاده از دستورالعمل تمدید بخشودگی جرائم دیرکرد برای واحد‌های تولیدی بهره‌بردار دارای پایان کار

 

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی فارس افزود: واحد‌های تولیدی بهره‌بردار دارای پایان کار یا در مرحله نصب ماشین‌آلات نیز در صورت پرداخت ۵۰ درصد اصل بدهی، مشمول ۶۰ درصد بخشودگی جرائم دیرکرد و چنانچه ۱۰۰ درصد مبلغ اصل بدهی واحد تولیدی و صنعتی را پرداخت کنند تا ۸۰ درصد مبلغ جرائم تأخیرآن‌ها بخشیده می‌شود.

فتوحی همچنین بابیان اینکه واحد‌های صنعتی که دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد باشند نیز مشمول این مشوّق‌ها خواهند شد، گفت:

چنانچه برنامه ساخت‌وساز این واحد‌ها با برنامه زمان‌بندی مصوب شده در هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی فارس مطابقت داشته باشد، در صورت پرداخت ۵۰ درصد اصل بدهی، شامل ۵۰ درصد بخشودگی جرائم دیرکرد و در صورت پرداخت ۱۰۰ درصدی، مشمول تخفیف ۷۰ درصدی می‌شوند.

 

*** دیگر مشمولان دستورالعمل تمدید بخشودگی جرائم دیرکرد

 

 

وی تأکید کرد: واحد‌های مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان که تمام مبالغ اسناد تعهدی‌شان را پرداخت کرده‌اند، اما تعدیل آن‌ها مورد بخشودگی قرارنگرفته است نیز مشمول این تخفیفات خواهند شد.

فتوحی اظهار امیدواری کرد که با اعمال این مشوق‌ها شاهد تسریع در بهره‌برداری از واحد‌های در حال ساخت، راه‌اندازی واحد‌های غیرفعال و افزایش ظرفیت تولید واحد‌هایی نیمه فعال باشیم.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در پایان بابیان اینکه سایر مشوق‌ها و تخفیف‌ها به سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی نیز همچنان اعمال می‌شود، گفت:

اعمال تخفیف ۱۰ درصدی به نخبگان و ایثارگران و سرمایه‌گذاران خارجی و مخترعان و همچنین اختصاص مشوق‌های ویژه تا سقف ۹۰ درصد مناطق کم‌برخوردار و اعمال تخفیف برای متقاضیانی که بتوانند واحد صنعتی خود را در فاصله زمانی کمتر از یک سال به بهره‌برداری برسانند ازجمله سیاست‌های حمایتی در این بخش است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع