کد خبر:99928
پ
سعد محمدی
معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو تاکید کرد

ارزیابی کمی فعالیت‌های معدنی محور اساسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی صمت

معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو ارزیابی دقیق کمی فعالیت‌های معدنی را از محورهای اساسی در برنامه وزیر پیشنهادی صمت دانست.

معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو ارزیابی دقیق کمی فعالیت‌های معدنی را از محورهای اساسی در برنامه وزیر پیشنهادی صمت دانست.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو ارزیابی دقیق کمی فعالیت‌های معدنی را از محورهای اساسی در برنامه رضا رحمانی برای وزارت صمت دانست و افزود:

با توجه به ارزیابی‌های که در حوزه معدن انجام شده، اجرای این برنامه می‌تواند سرفصلی برای پوشش‌دهی این نقاط ضعف باشد.

 

*** برنامه های وزیر پیشنهادی صمت برای حوزه معدن

 

اردشیر سعدمحمدی در همین مورد اضافه کرد: در این برنامه در ارتباط با زنجیره فولاد و صنایع معدنی که قسمت زیادی از آن با ایمیدرو فعالیت می‌کند تکلیف برای این صنایع تا افق ۱۴۰۰ مشخص است.

وی در توضیح این نکته اظهار کرد: تمامی صنایع معدنی در این برنامه به صورت جزئی بررسی و ارزیابی شده‌اند.

به طور مثال افق ۱۴۰۰ در این برنامه برای سنگ آهن ۱۰۷میلیون تن پیش‌بینی شده که در حال حاضر میزان تولید کشور در این محصول ۸۰میلیون تن است.

معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در ادامه با اشاره به ارزیابی سایر فلزات در این برنامه اضافه کرد:

افق کمی کنستانتره، چدن، مس، شمش، آلومینیوم، مس، سرب و روی و بسیاری محصولات معدنی دیگر نیز در این برنامه به صورت جزئی و کمی مشخص شده است.

 

*** افزایش سهم معدن در تولید ناخالص ملی

 

سعدمحمدی در همین مورد تصریح کرد: در حوزه معدن اگر بتوانیم طبق برنامه ارائه شده بهره‌وری را برای کاهش قیمت تمام شده و افزایش تولید را به عنوان یک سرفصل قرار دهیم، به جرات می‌توان گفت اهدافی که در برنامه دیده شده محقق خواهد شد.

به گفته وی اجرای این برنامه و محقق شدن اهداف آن می‌تواند در افزایش سهم معدن در تولید ناخالص ملی موثر واقع شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو همچنین با اشاره به سوابق رحمانی در کمیسیون صنایع و معادن ومجلس و وزارت صمت تاکید کرد:

فعالیت مستمر رحمانی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس و حضور او در بدنه وزارت صمت حاکی از آشنایی ایشان با سازوکار شرکت‌های کوچک و بزرگ در این حوزه و برنامه‌ها، ایده‌ها و شرایط سیستم است و به همین دلیل برنامه‌ریزی در این حوزه را دقیق‌تر و با اشراف بیشتری انجام خواهد داد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع