کد خبر:99933
پ
منصور معظمی
مدیر عامل سازمان گسترش صنایع ایران:

برنامه‌های وزیر پیشنهادی صنعت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است

مدیر عامل سازمان گسترش صنایع ایران برنامه‌های وزیر پیشنهادی صنعت را در راستای تحقق و تسهیل اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست.

مدیر عامل سازمان گسترش صنایع ایران برنامه‌های وزیر پیشنهادی صنعت را در راستای تحقق و تسهیل اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل سازمان گسترش صنایع ایران اظهار داشت:‌

یکی از گلوگاه‌های صنعت در کشور ضعف در رقابت‌پذیری بسیاری از صنایع است، بنابراین تاکید رضا رحمانی بر اصل حمایت هدفمند از تولید و رقابت صنایع تولیدی در این زمینه تاثیرگذار خواهد بود و در صورت تحقق قدم ارزشمندی در حوزه صنایع کشور است.

 

*** اقتصاد مقاومتی در برنامه‌های وزیر پیشنهادی صنعت

 

به گفته منصور معظمی حمایت از کالای ایرانی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری نکته قابل توجهی در برنامه رحمانی است.

معظمی در ادامه با اشاره به اهمیت جذب سرمایه‌گذاری خارجی و تاکید آن در برنامه‌های رحمانی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری مستقیم با نگاه تخصصی فضایی را ایجاد خواهد کرد که سرمایه‌گذاران خارجی با رغبت و علاقه‌مندی در صنعت کشور فعالیت کنند.

 

*** دیگر برنامه‌های وزیر پیشنهادی صنعت

 

مدیرعامل سازمان گسترش صنایع ایران افزایش سهم ارزش افزوده صنعتی از تولید ناخالص داخلی را یکی دیگر از محورهای قابل توجه در برنامه‌های رضا رحمانی معرفی کرد و گفت:

در همین راستا در برنامه‌های ارائه شده وزیر پیشنهادی صنعت نگاه به بخش خصوصی با پیش‌فرض مشارکت و استفاده از نقطه نظرات این بخش در سیاست‌گذاری‌های وزارت صمت است که می‌تواند قدم موثری در همین حوزه باشد.

معظمی در ادامه با اشاره به اهمیت بهبود فضای کسب و کار در شرایط کنونی جامعه اضافه کرد:

بخش قابل توجهی از فاکتورهای بهبود فضای کسب و کار در وزارت صنعت،‌معدن و تجارت محقق می‌شود و به همین علت در برنامه‌های رحمانی به این مهم پرداخته شده‌است که در صورت اجرای فاکتورهای این برنامه فضای کسب و کار تسهیل و درجه آزادی در این فضا بیش از پیش خواهدشد.

 

*** نقش نیروی انسانی در برنامه های وزیر پیشنهادی صنعت

 

وی همچنین نقش نیروی انسانی در برنامه‌ وزیر پیشنهادی صنعت را برجسته دانست و توضیح داد: از نیروی انسانی به عنوان اصلی‌ترین موتور محرکه تولید نام برده شده‌است و نگاه ویژه رحمانی به نیروی انسانی در این برنامه ملموس و قابل توجه است.

معظمی توسعه فعالیت‌های الکترونیکی، توسعه فناوری و توجه به شرکت‌های دانش بنیان را نیز از محورهای قابل توجه در برنامه‌های رحمانی معرفی و تاکیدکرد:

یکی دیگر از محورهای ارزشمند در این برنامه توجه به حرکت از مونتاژکاری به نوآوری با تکیه بر تحقیق و توسعه است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان گسترش صنایع در پایان با اشاره به پیشینه وزیر پیشنهادی صنعت در مجلس به عنوان رییس کمیسیون صنایع و معادن افزود:

تجربیات رحمانی در این بخش زمینه ساز تعامل بین دولت و مجلس در حوزه صنعت، معدن و تجارت است که ثمرات آن برای این سه بخش خواهد بود.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
کلیدواژه : رضا رحمانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + شش =

کلید مقابل را فعال کنید