اخبار برگزیده

کد خبر:99894
پ
انجمن

حمایت قطعه‌سازان از وزیر پیشنهادی صنعت

انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو از وزیر پیشنهادی صنعت ، معدن و تجارت حمایت کردند.

انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو از وزیر پیشنهادی صنعت ، معدن و تجارت حمایت کردند.

 

*** آشنایی کامل وزیر پیشنهادی صنعت با حوزه کاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو اظهار داشت:

رضا رحمانی به سبب سال‌ها حضور در کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی علاوه بر آشنایی کامل با این بخش، اعتقاد راسخی به تصمیم‌گیری‌ها از طریق مشورت با نخبگان وبرگزیدگان علمی و اقتصادی دارد وبه گفته خود او در صورت نشستن بر صندلی وزارت، تعامل با مجلس واستفاده از متخصصان داخلی در وزارتخانه را در دستور کار قرار خواهد داد.

 

*** از شاخصه‌های انتخاب وزیر پیشنهادی صنعت

 

شاپور سامعی افزود: به نظر می‌رسد یکی دیگر از شاخصه‌های انتخاب رحمانی از سوی رئیس جمهور برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت اشراف کامل او بر مشکلات صنایع و داشتن راهکارهای مناسب است.

وی تصریح کرد :در شرایط حساس کنونی که اقتصاد کشور با تحریم های ظالمانه ای روبروست با پذیرفتن این مسئولیت بزرگ، با ارائه برنامه‌ها خود را آماده گرفتن رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی می‌کند و امید است در این راستا نمایندگان مجلس با رای خود شرایط ورود وزیر تازه نفس، با دانش و پرانگیزه را به تیم اقتصادی دولت برای تقویت بیشتر مهیا سازند.

 

*** امید بخش صنعت کشور

رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با امیدبخش خواندن حضور وزیر پیشنهادی صنعت اظهار داشت:

اینجانب در جلسه انجمن قطعه سازان نیز بر این نکته تاکید داشتم که امیدبخش صنعت کشور رحمانی است و در این شرایط بحرانی تنها روزنه امید قطعه سازان به حضور ایشان است به دلیل اینکه ایشان علاوه بر فعالیت های چندین ساله در مجلس شواری اسلامی، ریاست کمیسیون صنایع مجلس را بر عهده داشتند لذا می‌توانند با همگرایی بین مجلس و دولت، مشکلات صنعت و تولید، خصوصا قطعه سازان را مرتفع کنند.

سید مرتضی مرتضوی اظهار داشت: سوابق رحمانی در مجلس تاثیر مثبت بالایی بر صنعت خودرو می‌تواند داشته باشد زیرا بخشی از معضلات و مشکلات صنعت، چه در صنعت قطعه سازی و چه در مابقی صنایع، باید در مجلس مرتفع شود و رحمانی قادر است سریعتر این اتحاد بین مجلس و دولت در صنعت را بوجود آورد.

 

*** انتظار قطعه سازان از وزیر صنعت

وی در خصوص انتظار قطعه سازان از وزیر جدید صنعت نیز گفت: رحمانی در اقدامی بزرگ که در صحبت‌های خود به آن اشاره داشتند، اختصاص طبقه دهم وزارتخانه به بخش خصوصی را مطرح کردند.

بخش خصوصی، مخصوصا صنعت قطعه سازی ۱۵۰۰ عضو در سال ۱۳۷۳ داشت که این رقم در حال حاضر به حدود ۷۴۷ عضو و حدود ۴۰۰ فعال کاهش یافته است این آمار نشان از روند روبه کاهش فعالان صنعت قطعه سازی دارد لذا میبایست کمک ویژه‌ای برای بقاء صنعت انجام دهند تا صنعتگران بتوانند از گرفتاری‌ها، معضلات و مشکلاتی که برای آن پیش آمده عبور کنند.

مرتضوی در خصوص حمایت هدفمند از تولیدات ایرانی گفت: صددرصد باید حمایت از تولیدات ایرانی صورت پذیرد و خواهش قطعه سازان از آقای وزیر این است که شرکت‌ها و تولیدکنندگان قطعات را مورد حمایت خود قرار دهد و در مقابل از واردکنندگان حمایتی نکند زیرا واردات بی رویه باعث ضعیف شدن تولید کننندگان شده است.

 

*** رضا رحمانی را گزینه مناسبی برای تصدی وزارت صنعت

عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو، رضا رحمانی را گزینه مناسبی برای تصدی وزارت صنعت می‌داند.

محمد شهپری اظهار داشت: اقای رحمانی برای تصدی وزارت صنعت گزینه مناسبی است زیرا ایشان با صنعت بیگانه نیستند و خود ایشان مدتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس بوده اند و مشکلات صنعت را خوب می شناسند. ایشان مدتی قائم مقام وزارتخانه نیز بوده اند و به مسائل وزارتخانه نیز اشراف دارند.

وی افزود: با توجه به حضور وزیر پیشنهادی صنعت در کمیسیون صنایع مجلس ایشان می‌توانند تعامل خوبی با اعضا این کمیسیون که از همکاران سابق هستند داشته باشند.

 

 

*** رحمانی نقطه تفاهم مشترک مجلس و دولت

مازیار بیگلو ادامه داد: انجمن قطعه سازان، حمایت صد در صدی و نظر صد در صد مثبت نسبت به آقای دکتر رضا رحمانی به عنوان وزیر صنعت دارد زیرا با توجه به سوابق ایشان در مجلس به ویژه در کمیسیون صنایع، آقای رحمانی نقطه اتصال و نقطه تفاهم مشترک مجلس و دولت است.

وی افزود: وزیر پیشنهادی صنعت اشراف و شناخت کامل بر صنعت و تجارت و معدن کشور دارند و به ویژه همواره لطف و توجه ویژه به صنعت قطعه سازی کشور داشته است و انجمن به صورت کامل از ایشان حمایت می‌کند.

ما بسیار خوشبین هستیم که ایشان تغییرات عمده و اساسی‌ای را انجام دهد و کارنامه درخشانی را که تاکنون در وزارت صمت داشته‌اند با تصدی وزارت بتوانند درخشان تر کنند.

دبیر انجمن قطعه سازان در خصوص تاثیر سابقه ایشان در کمیسون صنایع، بر صنعت خودرو در صورت تصدی وزارت گفت: همان زمان که ایشان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بودند افتخار می دادند و در جلسات مختلف و گردهمایی های مختلف قطعه سازان و انجمن شرکت می کردند.

 

*** حمایت هدفمند از تولید ایرانی

به گزارش خبرگزاری صنایع دبیر انجمن قطعه سازان در پایان در خصوص یکی از عناوین برنامه رضا رحمانی که حمایت هدفمند از تولید ایرانی است گفت:

ما در قسمت مواد اولیه همیشه مشکل داشته‌ایم، به عنوان مثال یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که بورس کالا یا فروشندگان مواد اولیه داخلی، فولاد، مس، آلومینیوم، مواد پلیمری و پتروشیمی را متاسفانه با یک چوب می‌زنند و فرقی بین تولید کننده و تاجر یا توزیع کننده مواد اولیه در بازار تولید نیست، در صورتیکه در همه کشورهای دنیا کسی که تولید کننده است و مواد اولیه را برای تولید کالا و قطعه استفاده می‌کند حساب جداگانه‌ای دارد و مواد را با یارانه و ارزانتر و سریعتر دریافت می‌کند.

در همه جای دنیا مواد اولیه ابتدا به تولیدکننده اختصاص داده می‌شود و بعد از آن برای سایر مصارف در بازار توزیع می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع