کد خبر:99643
پ
پور ابراهیمی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد

وزارت صنعت، معدن و تجارت خط مقدم جنگ اقتصادی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در نشستی با وزیر پیشنهادی صمت، وزارت صنعت، معدن و تجارت را محور تمرکز جنگ اقتصادی دانست.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در نشستی با وزیر پیشنهادی صمت، وزارت صنعت، معدن و تجارت را محور تمرکز جنگ اقتصادی دانست.

 

*** اهمیت وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست با رضا رحمانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با اشاره به دغدغه‌های اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در حوزه‌های مختلف اظهار کرد:

وزارت صنعت، معدن و تجارت محور تمرکز جنگ اقتصادی است، لذا باید با رویکرد و نگاه ویژه‌ای در این وزارتخانه وارد شد.

محمدرضا پورابراهیمی افزود: به عنوان عضوی از مجلس شورای اسلامی در دوره قبل و امروز، استنباط ما این است که آنچه در حوزه تصمیمات و اقدامات آقای رحمانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در مجلس و دولت بوده با یک نگاه بلند و رویکرد اثرگذاری در حوزه مجموعه فعالیت‌های بوده که در اقتصاد کشور بتواند موثر باشد.

وی خطاب به وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اعتماد به رحمانی بالاست و به همان میزان از وی انتظار است، گفت: شرایط خاص و سختی داریم که باید پشت سر گذاشت.

 

*** نگاه ویژه به موضوع جنگ اقتصادی

 

پورابراهیمی افزود: ما جنگ اقتصادی را در پیش داریم و یکی از پیشانی‌های مستقیم آن، وزارت صنعت، معدن و تجارت است و دشمن روی این حوزه تمرکز دارد، لذا در جنگ اقتصادی حتما باید با رویکرد و نگاه ویژه وارد شوید.

 

*** ماموریت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ماموریت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد:

بعد از ادغام وزارت بازرگانی در حوزه صنعت، برخلاف تصور بعضی‌ها که وزارت صنعت را مرتبط با کمیسیون صنایع می‌دانند، اما ما اصلا وضعیت را اینگونه نمی‌دانیم و اعتقاد داریم نیمی از ماموریت‌های وزارت صمت در بخش بازرگانی داخلی و خارجی مربوط به کمیسیون اقتصادی است. 

پورابراهیمی عنوان کرد: تا زمانی که موضوعات اساسی بخش صنعت شامل مسائل بانکی، ارز، مالیات، صندوق توسعه ملی و … که در حوزه وابسته به اقتصاد است، حل نکنید، اصلا صنعتی نداریم.

 

*** ارتباط وزارت صنعت، معدن و تجارت  با کمیسیون اقتصادی مجلس

 

وی ادامه داد: برای موفقیت در وزارت صنعت، معدن و تجارت تا ۸۰ درصد ماموریت‌ها در ارتباطات مستقیم با کمیسیون اقتصادی مجلس است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت:

کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اعضای متخصص، توانمند و با تجربه‌ای برخوردار است که تمام ظرفیت خود را در اختیار وزیر صمت قرار داده که بتواند موفق عمل کند و در مقابل انتظار داریم به تدریج آثار ناشی از این ارتباط را شاهد باشیم.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد:

مهمترین تصمیمات اقتصادی کشور در حوزه قانونگذاری و نظارت در کمیسیون اقتصادی در حال انجام است و این ظرفیت در اختیار وزارت صمت قرار می‌دهیم.

 

*** راهبرد وزیر پشنهادی صنعت، معدن و تجارت که در شرایط تحریم

 

رضا رحمانی وزیر پشنهادی صنعت، معدن و تجارت در این نشست اظهار کرد:

یکی از سیاست‌های راهبردی که در شرایط تحریم باید انجام شود، انسجام است، لذا با مجلس به ویژه کمیسیون های خودمان و بخش خصوصی باید روابط تنگاتنگی داشته باشیم تا به نتیجه برسیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس را از بهترین و موثرترین کمیسیون‌ها می‌دانیم که باید از ظرفیت آنها در پیشبرد کار و موفقیت استفاده کرد، افزود:

امیدواریم در تعامل با مجلس بتوانیم انتظارات را برآورده سازیم.

وی تصریح کرد: مشکلات را می‌دانیم و در مرحله اول باید تامین مایحتاج عمومی مردم، تنظیم بازار و صادرات را توجه قرار داده و مجلس هم در این زمینه به ما کمک کند.

رحمانی با اشاره به دغدغه اعضای کمیسیون اقتصادی در حوزه خودرو گفت: ۷۰ درصد خودروهای تولید ما تا بیش از ۸۰ درصد داخلی سازی شده است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر پشنهادی صنعت، معدن و تجارت در پایان با تاکید بر اینکه برنامه‌های ضربتی نیاز داریم عنوان کرد:

در شرایط جدید حتما باید به سراغ طرح‌های ضربتی برویم، مباحث توسعه صادرات هم باید مدنظر قرار داده و صادرات به ۵۲ کشور آفریقایی و ۱۵ کشور همسایه را توجه کنیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید