کد خبر:97599
پ
وزیر نیرو

نیروگاه ۶ مگاواتی برق در قم با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید

آئین بهره‌برداری از نیروگاه ۶ مگاواتی مقیاس کوچک با حضور وزیر نیرو به صورت رسمی در شهرک شکوهیه افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

آئین بهره‌برداری از نیروگاه ۶ مگاواتی مقیاس کوچک با حضور وزیر نیرو به صورت رسمی در شهرک شکوهیه افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آئین افتتاح و بهره‌برداری از نیروگاه ۶ مگاواتی مقیاس کوچک صبح امروز با حضور وزیر نیرو و مسئولان استانی در شهرک شکوهیه برگزار شد.

 

*** دولت در واردات تجهیزات نیروگاه حمایت کند

 

رضا الماسی سرمایه‌گذار این شرکت اظهار داشت: کمبود برق به ویژه در فصل تابستان مسئله جدی است و در این شرایط نیز هدف دولت ایجاد و راه‌اندازی نیروگاه‌های پراکنده است.

وی افزود: با راه‌اندازی از این قبیل از نیروگاه‌ها نیاز صنایع تا حدودی تأمین می‌شود، درصورتی‌که دولت برای واردات تجهیزات منابع لازم را تخصیص ندهد سرمایه‌گذاری در این امور توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

 

*** سه برابر شدن هزینه نیروگاه‌های برق

 

وی ادامه داد: با نوسانات نرخ ارز هزینه نیروگاه‌های برق سه برابر شده اما آورده این نیروگاه‌ها افزایش پیدا نکرده است، تجهیز و تأمین تجهیزات در زمان پیک اگر توسط دولت فراهم نشود می‌تواند نیروگاه را با مشکلاتی روبه‌رو کند.

گفتی است این واحد ۶ مگاواتی جدید قم واحدی موتور گازسوز بوده که سه دستگاه در آن تعبیه‌شده و ۱۲۸ میلیارد ریال برای راه‌اندازی و بهره‌برداری از این طرح در استان قم سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با افتتاح و بهره‌برداری از این نیروگاه ۶ مگاواتی برای ۱۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید