کد خبر:97429
پ
تفاهم نامه
مدیر‌عامل سازمان صنایع کوچک:

باید به سمت استفاده از فناوری‌های نوین رفت

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با هدف آموزش، مشاوره و انتقال فناوری‌های پیشرفته تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با هدف آموزش، مشاوره و انتقال فناوری‌های پیشرفته به تولید کننده تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر‌عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با هدف آموزش، مشاوره و انتقال فناور‌ی‌های پیشرفته گفت: امیدواریم این نشست پایه گذار یک حرکت علمی باشد.

 

 

*** ۲٫۵ درصد از رشد اقتصادی در حوزه بهر‌ه‌وری و تکنولوژی با استفاده از فناوری‌های نوین

 

بیش از ۸۴ هزار واحد صنعتی داریم که ۹۲ درصد آن کوچک و متوسط است. اگر برای کارآفرین و بنگاه دار فضای لازم را به وجود آوریم،موفق خواهیم شد.جایی که بهره وری پایین، رقابت مشکل و هزینه تمام شده تولید بالاست، باید به سمت استفاده از فناوریهای نوین رفت.

 ۲٫۵ درصد از رشد اقتصادی باید در حوزه بهر‌ه‌وری و تکنولوژی باشد.باید راهها و روش های نوین را بیابیم،قطعات واحدهای غیرفعال را میتوانیم به دیگر کشورها بفروشیم.خسارت نقدینگی که در جامعه ایجاد شده است، را تولیدکننده می‌دهد.

۳۱ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی را تا ۳ سال آینده باید نوسازی و بهسازی کنیم.از این مجموع ۲ هزار واحد استارت آپ‌ها هستند.۳۶۵ فعالیت فناورانه را که می تواند منشا تحول در کشور باشد را شناسایی کردیم.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران موضوع sps برای اولین بار در کشور در دستور کار واقع شد.در هر کاری می‌خواهیم وارد شویم باید آگاهانه وارد شویم،این یکی از رموز موفقیت است.حدود ۸ هزار دانشجوی ارشد و دکترا به صورت عملی در واحدهای صنعتی در قالب طرح کارورزی مشغول به کار هستند.

 

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید