کد خبر:97527
پ
تنظیم بازار

دهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان آذربایجان غربی تشکیل شد

دهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان آذربایجان غربی به ریاست رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و با حضور جعفرصادق اسکندری دبیر و سایر اعضا در محل استانداری تشکیل شد.

دهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان آذربایجان غربی به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و با حضور دبیر و سایر اعضا در محل استانداری تشکیل شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در دهمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان با اشاره به توزیع ۶۳ تن گوشت گوسفند و مرغ در استان گفت: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته فی‌مابین اعضای ستاد تنظیم بازار استان اقدامات مناسبی در بحث بازرسی و نظارت بر نحوه خرید و توزیع و فروش کالاهای اساسی توزیع روغن نباتی و برنج توسط فروشگاه‌های بزرگ صورت گرفته است و این نظارت به صورت روزانه و مستمر و بدون تعطیلی انجام می‌گیرد.

 

*** نظارت ستاد تنظیم بازار بر نحوه خرید و توزیع و فروش کالاهای اساسی

 

وی تصریح کرد: با هماهنگی امور پشتیبانی دام سازمان جهاد کشاورزی استان، در طی هفته گذشته مقدار ۱۳ تن گوشت گرم گوسفندی وارد و با اولویت پخش گوشت مذکور به شرکت تعاونی کارمندان، کارکنان، کارگران و فروشگاه های زنجیره ای و کوروش با قیمت مصوب ۳۷۵۰۰ تومان در سطح ارومیه و شهرستان‌های تابعه توزیع شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی مقدار ۵۰ تن گوشت منجمد جهت توزیع که، ۲۵ تن برای مصرف عموم و ۲۵ تن نیز برای مصارف دانشگاهی اختصاص و مابقی توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای عموم مردم اختصاص یافته و به محض تحویل در اختیار، آنها قرار خواهد گرفت .

وی افزود: در خصوص توزیع لاستیک بین رانندگان ماشین آلات سنگین استان از تعداد ۵۴۲۱ حلقه لاستیک دریافتی تعداد ۴۶۱۷ حلقه توسط سازمان راهداری و تعداد ۹۸ حلقه توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان توزیع شده و مقدار ۷۰۶ حلقه آماده توزیع، است.

 

*** بازرسی بیش از ۶۳۵۰ واحد صنفی در ۱۵ روز اول مهر

 

اسکندری اظهار داشت: در ۱۵ روز اول مهر سال‌جاری بیش از ۶۳۵۰ بازرسی از واحدهای صنفی، تولیدی در سطح عرضه صورت گرفته که در طی این بازرسی‌ها ۵۰۹ فقره پرونده تخلف با ۵۴۱ عنوان تخلف به ارزش بیش از ۱۱۱ میلیارد تومان پرونده تشکیل و جهت رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارجاع شد.

وی بیان کرد: با مقایسه عملکرد فوق نسبت به مدت مشابه دو هفته قبل به ترتیب ۲۴ درصد افزایش در بازرسی ها، ۸۸ درصد افزایش در تشکیل پرونده ها را شاهد هستیم .

وی افزود: عمده گزارش کالایی به ترتیب مربوط به انواع نان، روغن نباتی و خواروبار و نیز عمده گزارش خدمات به ترتیب مربوط به رستوران های غذاخوری و مشاورین املاک می باشد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ادامه جلسه هرکدام از اعضای کارگروه تنظیم بازار گزارشاتی در خصوص نحوه اقدامات صورت گرفته در راستای بهبودی وضعیت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را ارائه نمودند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید