کد خبر:97122
پ
مسکن
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس خبر داد

تاثیر ۳۰ درصدی تصویب CFT در کاهش قیمت مسکن

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصویب لایحه CFT و مدیریت و کنترل عوامل داخلی را موجب کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن تا پایان سال ۱۳۹۷ ارزیابی کرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصویب لایحه CFT و مدیریت و کنترل عوامل داخلی را موجب کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن تا پایان سال ۱۳۹۷ ارزیابی کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، درباره تاثیر اجرای CFT بر بازار مسکن اظهار داشت:

در پی تشدید قیمت‌ها در بخش مسکن و داغ شدن بازار در خرداد و تیرماه، هم ساخت و هم فروش آپارتمان وارد دوره رکود تورمی شده است.

 

*** علت افزایش قیمت مسکن

 

صدیف بدری با اشاره به آثار روانی افزایش نرخ ارز، گفت:

اینکه گفته می‌شود تحریم‌ها موجب نوسانات اقتصادی به ویژه در حوزه مسکن شد چندان سخن دقیقی نیست بلکه نوسانات نرخ ارز و رشد شدید نقدینگی از یک سو و رها شدن بازار مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی از سوی دیگر موجب رشد شدید قیمت مسکن طی چند ماه گذشته شد.

 

*** مشکلات داخلی

 

نماینده مردم اردبیل در مجلس افزود: مشکلات نظام بانکی بین‌الملل و بهانه کردن تحریم‌ها توسط آنان از گذشته وجود داشت اما تاثیر مشکلات داخلی بر بازار اقتصادی مسکن به خصوص بازار مسکن ناشی از عدم برنامه‌ریزی دولتمردان و همچنین ضعف نظارتی مجلس و سایر دستگاه‌های نظارتی – اجرایی موجب افزایش سطح عمومی قیمت مسکن شد.

آیا یک ناظر دولتی پرسید که چرا یک قوطی رب گوجه فرنگی از ۴ به ۲۰ هزار تومان افزایش یافت؟

یا دلیل آورده شد چون دلار گران شد، رب گوجه فرنگی هم باید گران می‌شد؟ این اتفاق، طبیعی جلوه داده شد اما این افزایش پنج برابری به هیچ وجه طبیعی نیست.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، تصویب لایحه CFT را موجب بسته شدن بسترهای سوء استفاده فرصت طلبان داخلی و بین‌المللی دانست و افزود:

معتقدم با تصویب CFT و اجرای آن بخش مسکن به خواب نیمه عمیق فرو می رود و قیمت مسکن ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش خواهد یافت اما این تعدیل تناسبی با پرواز قیمت‌ها در این حوزه ندارد چون قدرت خرید مردم با این گرانی های افسار گسیخته هیچ تناسبی ندارد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

کلید مقابل را فعال کنید