کد خبر:97185
پ
بندر

آخرین آمارهای بنادر ایران در شش ماهه نخست سال ۹۷

آخرین آمارهای بنادر و دریانوردی حاکی از آن است که در شش ماهه نخست امسال بیش از ۷۴ میلیون تن کالا در دریاهای ایران تخلیه یا بارگیری شده است.

آخرین آمارهای بنادر و دریانوردی حاکی از آن است که در شش ماهه نخست امسال بیش از ۷۴ میلیون تن کالا در دریاهای ایران تخلیه یا بارگیری شده است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آمارهای که از عملکرد بنادر آبادان، آستارا، امام خمینی (ه)، امیرآباد، انزلی، بوشهر، جاسک، چابهار، خرمشهر، شهید باهنر، شهید رجایی، فریدون کنار، قشم، گناوه، لنگه، نکا و نوشهر ارائه شده نشان می‌دهد که تخلیه و بارگیری کالاهای اقتصادی در سال جاری به عدد ۷۴ میلیون تن رسیده که کاهش ۱۰ درصدی را نسبت به گذشته نشان می‌دهد.

 

*** آخرین آمارهای بنادر کشور

 

آمارها نشان می‌دهد در سال ۱۳۹۶ و تا زمان فعلی آمار جابه‌جایی کالاها در بنادر بیش از ۸۲ میلیون تن بوده است.

سازمان بنادر و دریانوردی جزییات جابه‌جایی کالا در بخش‌های مختلف را ارائه کرده که کالاهای کانتینری با کاهش حدودا ۲۷ درصدی بیشترین نقش را در پایین آمدن این عملکرد داشته است.

براساس این گزارش در سال جاری ۱.۲۶ میلیون TEU (واحدی معادل ۲۰ تا ۴۰ فوت) کانتینر در آبهای ایران جابه‌جا شده و این در حالی است که این رقم در سال گذشته ۱.۷۴ میلیون بوده است.

 

*** کاهش کالاهای نفتی

 

در کنار کالاهای کانتینری کالاهای نفتی نیز کاهش داشتند، به طوری که عدد آنها از حدود ۲۷ میلیون تن سال گذشته در سال جاری به ۲۴ میلیون تن کاهش پیدا کرده که نشان‌دهنده افت ۱۶ درصدی آن است.

عملکرد ایران در دو بخش جنرال کارگو و جابه‌جایی کالاهای فله خشک نیز روندی کاهشی به خود گرفت و این دو بخش به ترتیب ۱.۶ و ۳.۵ درصد کاهش عملکرد داشته است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  آخرین آمارهای سازمان بنادر و دریانوردی نشان می‌دهد که تنها جابه‌جایی کالاهای فله مایع با حدود ۶.۳ درصد افزایش نسبت به عملکرد سال قبل رشد نشان می‌دهد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید