کد خبر:96977
پ
جهرمی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

کیفیت مشکل اصلی اپراتورهای ثابت است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به استفاده کاربران از اینترنت تلفن همراه به جای اپراتورهای ثابت، دلیل این وضعیت را کیفیت و کمیت سرویس‌دهی اپراتورهای ثابت دانست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به استفاده کاربران از اینترنت تلفن همراه به جای اپراتورهای ثابت، دلیل این وضعیت را کیفیت و کمیت سرویس‌دهی اپراتورهای ثابت دانست.

 

*** درخواست اپراتورهای ثابت بر اصلاح تعرفه اینترنت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در نمایشگاه تلکام در پاسخ به سوالی درباره درخواست اپراتورهای ثابت برای اصلاح تعرفه اینترنت توضیح داد:

در حال حاضر درآمد ۶۰ تا ۷۰ درصد درآمد اپراتورها از دیتا و ۳۰ تا ۴۰ درصد از حوزه ویس است.

این اپراتورها می‌گویند از بالا بودن تعرفه ویس برای پایین آوردن تعرفه دیتا استفاده می‌کنند و می‌توانند بازار بزرگ‌تری را بگیرند که ۷۰ درصد بازارشان را می‌سازد.

اما الان مشکل اصلی این اپراتورها بحث تعرفه نیست.

 

*** کیفیت و کمیت سرویس‌دهی اپراتورهای ثابت پایین است

 

محمدجواد آذری جهرمی ادامه داد: در گذشته شما برروی سرویس ۳G، متوسط دو تا سه مگابیت پهنای باند سرعت داشتید و ADSL خانه به شما هفت تا هشت مگ سرعت می‌داد، اما الان وقتی سرعت موبایل به طور متوسط ۲۵ مگ است و سرعت اپراتورهای ثابت بر روی همان شش مگ مانده، شما علاقه‌ای به سوییچ کردن روی اینترنت ثابت ندارید.

بنابراین دلیل اصلی از دید ما که بررسی می‌کنیم، قیمت نیست بلکه کیفیت و کمیت سرویس است.

 

*** اپراتورهای ثابت باید خدمات فیبر ارائه دهند

 

وی با بیان اینکه سرویس ADSL در مقابل LTE شانسی ندارد، افزود:

برای اینکه بازار اپراتورهای ثابت بزرگ شود، باید خدمات فیبر ارائه دهند، از جمله FTTC و یا سراغ VDSL بروند و تکنولوژی خود را رشد بدهند اما تاکنون در این حوزه سرمایه‌گذاری نکردند.

برای سرمایه‌گذاری هم می‌گویند، بازگشت سرمایه مهم است.

 

*** به فکر توسعه شبکه باشید نه رقابت

 

به گزارش خبرگزاری سروش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان خاطرنشان کرد: اگر ۱۷ شرکت بخواهند سرمایه‌گذاری کنند، برگشت نمی‌شود.

حرف ما این است که آن‌ها باید از راه‌حل‌های ادغام استفاده کنند و یک شرکت شوند، یک شبکه را توسعه دهند تا هزینه سرمایه‌گذاری پایین بیاید و بازار توجیه داشته باشد.

البته آن‌ها می‌گویند این کار رقابت را از بین ‌می‌برد، حرف ما این است که اپراتورهای ثابت ابتدا کیفیت و شبکه را توسعه دهند و نگران رقابت نباشند.

 

 

 

 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید