کد خبر:96490
پ
لاستیک

اقدامات وزارت صمت در ساماندهی بازار لاستیک

از مهمترین تدابیر و اقدامات وزارت صمت برای ساماندهی وضعیت تامین نیاز بازار داخلی لاستیک، کاهش حقوق گمرکی از ۲۷ به ۵ درصد به شمار می رود.

از مهمترین تدابیر و اقدامات وزارت صمت برای ساماندهی وضعیت تامین نیاز بازار داخلی لاستیک ، کاهش حقوق گمرکی از ۲۷ به ۵ درصد به شمار می رود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزارت صنعت، معدن و تجارت طی ماه های اخیر با برگزاری نشست های مشترک با مسئولان ذی‌ربط و اتخاذ تصمیماتی در ستاد تنظیم بازار علاوه بر اقدامات فوق ، الزام توزیع در نمایندگی‌ها با ثبت روزانه تعداد تولید داخل و توزیع در سامانه و ارائه حواله با هماهنگی ادارات راهداری استان‌ها و شهرستان‌ها برای رسیدن کالا در اسرع وقت بدست مصرف کننده را در دستور کار قرار داده است و شرکت‌های واردکننده نیز ملزم به ثبت اطلاعات و ارائه برنامه ماهانه در این خصوص شده‌اند.

 

*** رشد ۱۲ درصدی تولید لاستیک باری و اتوبوسی

 

علاوه بر اقدامات مطروحه، تدابیر مهمی برای تولید کنندگان این محصول استراتژیک صورت گرفته تا وضعیت تولید داخلی نیز روند صعودی داشته باشد.

براساس آمار دریافتی ،تولید تایرباری‌‌ و اتوبوسی در۵ماه سال جاری با‌ رشد ۱۲ درصدی به ۲۶ هزار و ۶۳۶ تن معادل ۴۰۸ هزارو ۴۴۸ حلقه افزایش یافته است.

در این بازه زمانی، ۱۷ هزار و ۸۹۹ تن لاستیک باری و اتوبوس بایاس و ۸هزار ۷۳۷ تن لاستیک باری و اتوبوسی رادیال در کشور تولید شده ، این در حالی است که در سال گذشته ۲۳ هزار و ۴۸۷ تن لاستیک باری و اتوبوس تولید که از این میزان ۱۵ هزار و ۳۴۵ تن باری و اتوبوسی بایاس و ۸ هزار و ۱۴۲ تن باری و اتوبوسی رادیال بوده است.

 

*** توزیع بیش از ۱۴۱ هزارتن لاستیک در سراسر کشور

 

در کنار سیاست ها و برنامه های حمایتی از تولید و واردات لاستیک ، تدابیری برای توزیع مناسب این محصول در سراسر کشور توسط شرکت‌های عضو انجمن صنفی صنعت تایر انجام شده است .به‌طوری که از ۱۵ تیر تا ۳ مهر سال جاری ۱۴۱ هزار و ۴۱۸ تن لاستیک در سایزهای مختلف اعم از سواری و باری در سراسر کشور توسط ۶ شرکت بزرگ تولید کننده این محصول توزیع شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، لازم به ذکر است در حال حاضر ۳۶۰ هزار و ۷۹۵ ناوگان در سطح کشور وجود دارد که هر استان از سهمیه مشخصی جهت اختصاص لاستیک تولیدی و وارداتی برخوردار است و این شرکت‌ها با لحاظ سهمیه به هر استان میزان مشخصی از تولیدات خود را به استان‌های سراسر کشور ارسال کرده‌اند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + ده =

کلید مقابل را فعال کنید