کد خبر:95846
پ
رییس خانه معدن ایران
رئیس خانه معدن ایران:

توصیه‌های رئیس خانه معدن ایران به تولیدکنندگان و دولت برای مقابله با شرایط تحریم

رئیس خانه معدن ایران با اشاره به اقداماتی که تولیدکنندگان و دولت باید برای مقابله با شرایط تحریم انجام دهند، نقل و انتقال پولی را ضامن حفظ تولید کشور در شرایط تحریم دانست.

 رئیس خانه معدن ایران با اشاره به اقداماتی که تولیدکنندگان و دولت باید برای مقابله با شرایط تحریم انجام دهند، نقل و انتقال پولی را ضامن حفظ تولید کشور در شرایط تحریم دانست.

 

 

*** توصیه‌های رئیس خانه معدن ایران

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس خانه معدن ایران در گفتگو با خبرنگاران،در خصوص اقداماتی که تولیدکنندگان و دولت باید در شرایط تحریم انجام دهند، توضیحاتی را ارائه داد.

درباره اینکه چگونه باید مقابل تحریم‌ها ایستاد، اظهار داشت:

علاوه بر دولت، تمام افرادی که برای عرضه تولیدات خود نیاز به بازارهای بیرونی دارند و یا تولیدکنندگانی که نیاز به مواد اولیه و تامین قطعات اولیه دارند، همچنین تولیدکننده‌ای که شریک خارجی دارد، همه از تحریم‌ها تاثیر خواهند پذیرفت، اما میزان تاثیر تحریم‌ها به حجم و سطح تحریم‌ها بستگی دارد. بنابراین باید چند اقدام مهم انجام شود:

 

*** لزوم حفظ بازار اروپا

 

بهرامن در ادامه  افزود:

اگر ارتباط ما با دنیا قطع شود هزینه ما سنگین‌تر خواهد شد، بنابراین باید سعی شود تا با حفظ فضای موجود بویژه حفظ بازار اروپا، مشکلات اقتصادی ما تشدید نشود.

تولیدکنندگان داخلی باید از فضای پیش آمده برای ایجاد ارتباط مستقیم با شرکت‌های کوچک و متوسط، مخصوصا اروپایی، هم برای تامین مواد اولیه آنها و هم برای قوی کردن ارتباط کاری خود، تلاش کنند.

 

 

*** نقل و انتقال پول

 

 رئیس خانه معدن ایران در ادامه تصریح کرد:

اگر تحریم‌ها شدت یابد مشکل اصلی ما در بخش نقل و انتقال پولی بروز خواهد کرد، بنابراین دولت بایستی در خصوص نقل و انتقالات مالی از اکنون فضا‌سازی مناسب ایجاد کند تا بخش خصوصی به طور مطلوب از این فضا استفاده کند و در حال حاضر هم باید نقل و انتقال به صورت شفاف در کشور مشخص شود.

در همین خصوص باید زمینه عملکرد بانک‌ها تسهیل و آرام شود و افرادی را که قرار است در جابجایی پول اثر گذار باشند را شناسنامه‌دار کند تاهزینه ها کاهش یابد. مسلما اگر نقل و انتقال پول جریان داشته باشد، با تحریم‌ها بخش تولید فلج نخواهد شد.

 

 

*** جذب سرمایه‌ و شناسایی بازارهای جدید

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس خانه معدن ایران در پایان افزود:

باید در دوره تحریم‌ها از جذب سرمایه‌های سرگردان دنیا و هدایت آن به بخش‌های تولید غفلت نکنیم و همچنین در موضوع صادرات هم علاوه بر بازارهای کشورهای همسایه به فکر بازارهای صادراتی دیگر هم باشیم. مسلما اگر این قبیل نگرانی‌های تولیدکنندگان واحدهای کوچک و متوسط حل شود کار برای آنها بسیار راحتر خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید