کد خبر:95079
پ
سیستان
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان خبر داد

ایجاد ۱۳ هزار شغل در شهرک‌های صنعتی استان سیستان و بلوچستان

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان از بهربرداری هزار و ۲۷۴ واحد صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار برای ۱۳ هزار و ۴۷۰ نفر خبر داد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان از بهربرداری هزار و ۲۷۴ واحد صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار برای ۱۳ هزار و ۴۷۰ نفر خبر داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: در استان ۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد، در این مناطق دو هزار و ۲۳۱ قرار داد منعقد شد و از این میان هزار و ۲۷۴ واحد صنعتی به بهره برداری رسید که برای ۱۳ هزار و ۴۷۰ نفر اشتغال پایدار به همراه داشته است.

 

 

*** هزینه‌های تولید شغل در شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان

 

حسینعلی ‌سارانی ‌افزود: برای این تعداد واحد فعال بیش از ۵۶ هزار و ۶۶۶ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده و این میزان سرمایه‌گذاری سبب شد بیش از ۶۰ درصد صنایع مستقر در استان و ۵۰ درصد اشتغال صنعتی در واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان انجام شود.

 

 

*** تقسیم بندی صنفی صنایع در استان

 

به گفته وی، از میان واحدهای صنعتی فعال در استان ۱۹۴ واحد در قسمت مواد غذایی و آشامیدنی، ۴۱ واحد در حوزه نساجی، ۲۵۹ واحد در حوزه مواد سلولزی، ۱۴۲ واحد در قسمت مواد شیمیایی، ۱۷۷ واحد در حوزه کانی غیر فلزی، ۲۷۱ واحد در قسمت تولیدات فلزی، ۱۶ واحد برق الکترونیکی و ۱۷۴ واحد خدماتی فعالیت می کنند و هرکدام موفق به اشتغال زایی پایدار شده اند.

مدیرعامل شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: علاوه بر شهرک‌ها و نواحی صنعتی، مجتمع‌های کارگاهی هم برای ایجاد اشتغال در استان راه‌اندازی شد که در این مجتمع‌ها ۲۸۱ واحد کارگاهی تکمیل شد و از این میان ۲۷۲ واحد به متقاضیان واگذار شد، با وجود این فقط ۲۳۹ واحد کارگاهی به بهره‌برداری رسید ولی همین تعداد واحد هم برای ۶۸۵ نفر اشتغال پایدار به همراه داشت.

وی اظهار کرد: ۷۵ درصد از واحدهای صنعتی و صنفی مستقر در شهرک های صنعتی استان فعال هستند.

 

 

*** نقش صنایع کوچک در اشتغال

 

سارانی به نقش صنایع کوچک در اشتغال نیر اشاره کرد و گفت: نقش صنایع کوچک و متوسط در تولید و ایجاد اشتغال پایدار بی بدیل است.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: در حال حاضر بیشتر صنایع کشور متعلق به صنایع کوچک و متوسط است که نقش اساسی و بی بدیل آن در ایجاد اشتغال پایدار ملموس بوده و بخش عمده ای از اشتغال زایی در کشور در این حوزه است.

سارانی خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در زمینه حمایت از صنایع کوچک و نقش موثر این صنایع در ایجاد اشتغال این مهم در سالجاری بیش از پیش مورد توجه دولت قرار گرفته است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان در پایان افزود:

ما برای ارتقاء تولید و بهره‌گیری از مزیت های بالقوه استان‌، تبدیل آن‌ها به تولید متناسب با نیاز بازار‌، ایجاد اشتغال‌، تکمیل چرخه تولید و افزایش سود‌ نیازمند گسترش واحدهای صنعتی کوچک هستیم‌.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول