کد خبر:94901
پ
بازار فولاد
مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت

کنترل قیمت فولاد با آزاد سازی سقف رقابت در بورس

مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت ضمن استقبال از کاهش قیمت فولاد ،قطع دست دلال‌ها را مهمترین عامل تثبیت بازار فولاد عنوان کرد.

مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت ضمن استقبال از کاهش قیمت فولاد ،قطع دست دلال‌ها را مهمترین عامل تثبیت بازار فولاد عنوان کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت اظهار داشت: با اینکه آزاد سازی سقف رقابت در بورس دست فولادی‌ها را باز گذاشته ولی در عین حال قیمت پایه‌ای هم تعیین شده است ولی بلا‌شک در چند عرضه بعدی در بورس قیمت براحتی شکسته می‌شود .

وی با بیان اینکه هدف ما تامین نیاز داخل است، تاکید کرد: با توجه به شرایط ایجاد شده تنها شرکت‌های فولادی اجازه صادرات دارند که محصول خود را در بورس عرضه کنند.

امیری اطمینان داد که طی ماههای آتی فولاد به حد کافی در کشور عرضه می شود و مشکل مصرف کنندگان فولاد نیز حل خواهد‌شد .
وی با تاکید بر لزوم قطع دست دلالان بازار فولاد یادآور شد : اگر بتوانیم دست دلال‌ها را از این بازارقطع کنیم و کالا را بدون واسطه به دست تولید کننده برسانیم بدون شک تاثیر بسیار مثبتی در کاهش قیمت‌ها می گذارد .

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت اضافه کرد: دلالان و احتکار کنندگان باعث مشکلات موجود بازارند چرا  که تولید حتی بیشتر از سالهای قبل هم بوده است البته سازمانهای حمایتی و نظارتی در این موضوع بسیار فعالند و احتکارکنندگان نیز با شناسایی از سوی این سازمانها مجبور به عرضه فولاد در بازار می‌شوند .

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول