کد خبر:94926
پ
فارس
مدیر حقوقی شهرک‌های صنعتی فارس خبر داد

بازپس‌گیری ۴۲ هزار مترمربع زمین در شهرک‌های صنعتی فارس

مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس از بازپس‌گیری ۴۲ هزار مترمربع زمین در شهرک‌ها صنعتی این استان، خبر داد.

مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از بازپس‌گیری ۴۲ هزار مترمربع زمین در شهرک‌ها صنعتی این استان، خبر داد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به رسیدگی و بررسی به ۳۶ پرونده راکد صنعتگران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس از بازپس‌گیری ۴۲ هزار مترمربع زمین در این شهرک‌ها خبر داد.

 

خالد فتوحی با اشاره به رسیدگی و بررسی به ۳۶ پرونده راکد صنعتگران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس، اظهار داشت:

این پرونده‌ها به مدت ۲ روز در جلسه هیئت حل اختلاف و داوری با حضورمدیر حقوقی و قراردادهای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ونیز داور و حکم مرضی‌الطرفین در دفتر مرکزی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بررسی و رسیدگی شد.

وی افزود: با بررسی این پرونده‌ها درنهایت ۲۵ پرونده منجر به فسخ قطعی، ۸پرونده اعطای مهلت ،۲پرونده تجدید وقت و یک پرونده نیز بعلت انصراف از دستور کار خارج شد.

 

 

*** بازپس گیری ۴۲ هزار متر مربع زمین در شهرک‌های صنعتی فارس

 

مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: با برگزاری این جلسه حدود ۴۲ هزار مترمربع زمین در شهرک‌های صنعتی که متقاضیان پس از گذشت مهلت قانونی و اخطارهای مختلف و اعطای مهلت مجدد نسبت به ساخت‌وساز اقدام نکرده بودند، بازپس‌گیری شد تا به متقاضیانی که توان و شرایط لازم برای ایجاد واحد صنعتی دارند واگذار شود.

فتوحی بابیان این‌که تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فسخ و آزادسازی آن‌ها از برنامه‌های مهم است، تصریح کرد: با واگذاری اراضی راکد به متقاضیان دیگر، روند ساخت‌وساز و اجرای طرح‌های صنعتی شتاب می‌گیرد.

وی ادامه داد: با نظارت بر روند ساخت‌وساز واحدهای صنعتی و تعیین فرصت قانونی و مهلت برای ساخت‌وساز، امکان بورس‌بازی زمین و سوءاستفاده افراد سودجو در فضای شهرک‌های صنعتی فارس وجود ندارد.

 

 

*** فعال کردن مطلوب اراضی غیرفعال در شهرک‌ها صنعتی فارس

 

مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس مطرح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و در راستای انجام تعهدات طرف‌های قرارداد، پس از ۲ مرحله ارسال اخطاریه و تجدید وقت، نسبت به تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فعال کردن مطلوب اراضی غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نشست هیئت حل اختلاف و داوری اقدام می‌‌کند.

فتوحی عدم دریافت پروانه ساختمانی، عدم ساخت‌وساز، عدم اخذ پروانه پایان کار، بدهی مالی، بدهی حق شارژ و گاز، انقضا اعتبار یا ابطال جواز تأسیس و عدم انعقاد قرارداد و تحویل را ازجمله موارد تخلف طرف‌های قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعلام کرد که در جلسات هیئت حل اختلاف و داوری موردبررسی قرار می‌گیرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تعیین تکلیف قراردادهای راکد و غیرفعال از طریق هیئت حل اختلاف و داوری را یک راهکار مفید و تخصصی در برخورد با واحدهای متخلف بدون ارجاع به مراجع قضایی دانست و خاطرنشان کرد:

فسخ قراردادهای راکد و غیرفعال در شهرک‌های صنعتی با جدیت دنبال خواهد شد تا به‌واسطه آن، زمین موردنیاز برای سرمایه‌گذاران واقعی برای ایجاد واحدهای تولیدی و فرصت‌های شغلی در سطح این استان فراهم شود.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول