کد خبر:94730
پ
گیلان
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اعلام کرد

الزام تسلط هیئت رئیسه اتحادیه‌های گیلان به قوانین امور صنفی

رئیس کمیسیون نظارت مرکز استان گیلان، کمیسیون نظارت را جایگاه مستقل برای رسیدگی عادلانه به امور صنفی معرفی کرد.

رئیس کمیسیون نظارت مرکز استان گیلان، کمیسیون نظارت را جایگاه مستقل برای رسیدگی عادلانه به امور صنفی معرفی کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون نظارت مرکز استان گیلان گفت: کمیسیون نظارت جایگاه مستقل و رسیدگی عادلانه به امور صنفی می‌باشد.

 

 

*** رسیدگی به امور صنفی در استان گیلان

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در جلسه کمیسیون نظارت استان با بیان اینکه برخی امور صنفی در استان طبق قانون نظام صنفی حل و فصل شود، گفت:قبل از ارجاع موارد صنفی به مرکز اصناف کشور و تهران بسیاری از موارد صرفا از کانالِ کمیسیون نظارت مرکز استان گیلان قابل انجام است.

اقدامات خودسرانه و بی ضابطه قابل پذیرش نیست و در صورت مشاهده چنین مواردی با آن برخورد خواهد شد.
 فرهاد دلق پوش گفت: مصوبات کمیسیون نظارت مرکز استان گیلان بر توجیه موارد قانونی و تشریح عملیاتی به صورت شفاف برای مدیریت اصناف به کار گرفته شود تا بتوانیم پویایی لازم را در امور مرتبط داشته باشیم.

وی افزود: اگر شرح وظایف خود را به نحو مطلوب رعایت کنند خلاء عملکرد آنان در اصناف و اتحادیه‌ها به این شکل محسوس نخواهد بود.

 

 

*** جدیت در آموزش امور صنفی

 

 

جدیت و دقت در محورهای دوره‌های آموزشی امور صنفی در اثربخشی و کاربردی شدن آن در هنگام انجام فعالیت ها و مأموریت‌های صنفی بسیار حائز اهمیت است و در ساماندهی و در کاهش تخلفات صنفی مترتب از عدم آگاهی به قوانین صنفی تاثیر فراوانی دارد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در پایان به تسلط و الزام هیئت رئیسه اتحادیه‌های گیلان به قوانین نظام صنفی تاکید کرد و افزود:

جایگاه اتحادیه‌ها و اتاق‌های اصناف و شرح وظایف آنها تعریف شده است و باید به حل و فصل قانونی مشکلات صنف خود بپردازند زیرا یک مرجع رسیدگی به اختلافات و ابهامات صنفی بر اساس قانون نظام صنفی هستند.

لذا با فراگیری کاربردی موارد قانونی می توانند با پاسخگویی مناسب برای صنوف زیرمجموعه نقش تاثیر گذاری را ایفا نمایند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول