کد خبر:94139
پ
.رضایت اززندگی
برنامه توسعه سازمان ملل در بخشی از گزارش جدیداعلام کرد:

وضعیت شاخص رضایت از زندگی مردم ایران از نگاه سازمان ملل

در گزارش برنامه توسعه سازمان ملل، ایران در زمینه  شاخص رضایت از زندگی  نمره ۴٫۷ و رتبه ۱۰۳ را در جهان به خود اختصاص داده است

در گزارش برنامه توسعه سازمان ملل، ایران در زمینه شاخص رضایت از زندگی نمره ۴٫۷ و رتبه ۱۰۳ را در جهان به خود اختصاص داده است.   

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برنامه توسعه سازمان ملل در بخشی از گزارش جدید خود به بررسی شاخص رضایت از زندگی و میزان رضایت شهروندان ۱۸۹ کشور جهان از زندگی پرداخته است.

یکی از شاخص‌های مورد بررسی در این گزارش، شاخصی به نام شاخص رضایت از زندگی است که به هر کشور نمره ای از صفر تا ۱۰ داده می‌شود، هر چه نمره کشوری بیشتر باشد دلالت بر رضایت بیشتر شهروندان از زندگی خود دارد.

بر اساس این گزارش که بر اساس آمارهای ۲۰۱۷ تهیه شده است، ایران در شاخص رضایت از زندگی نمره ۴٫۷ را بدست آورده و رتبه ۱۰۳ را در جهان به خود اختصاص داده است  و ۵ کشور با ایران هم رتبه هستند.

 

 

*** رضایت ۶۳ درصدد مردم ایران از سطح زندگی بر اساس معیار شاخص رضایت از زندگی

 

 

در نظرسنجی انجام شده و براساس یافته‌های دفتر برنامه توسعه سازمان ملل از شهروندان ایرانی شاخص رضایت از زندگی ۶۳ درصد از سطح زندگی خود ابراز رضایت کرده‌اند. همچنین ۵۷ درصد مردم ایران از کیفیت خدمات بهداشتی و ۵۰ درصد از کیفیت آموزش در کشورشان راضی بوده اند. ۴۸ درصد نیز از برنامه‌های دولت باری حفاظت از محیط زیست ابراز رضایت کرده اند.

بر اساس این گزارش، ۶۷ درصد زنان و ۸۱ درصد مردان در کشور احساس امنیت می‌کنند و ۷۰ درصد زنان و ۶۴ درصد مردان احساس آزادی در انتخاب را دارند.

در بخش دیگر گزارش سازمان ملل آمده است، ۵۷ درصد مردم ایران به دستگاه قضایی این کشور اطمینان دارند.

این گزارش میزان اعتماد به دولت وقت در سال ۲۰۱۷ را ۷۱ درصد اعلام کرده بود.

 

 

*** بیشترین میزان رضایت از زندگی براساس شاخص رضایت از زندگی

 

 

در این گزارش، براساس  شاخص رضایت از زندگی بیشترین میزان رضایت از زندگی مربوط به مردم کشورهای نروژ، سوئیس و استرالیا با نمره‌های به ترتیب ۷٫۶ و ۷٫۵ و ۷٫۳ است.

همچنین مطابق بررسی‌های دفتر برنامه توسعه سازمان ملل  ۶۰ درصد زنان  و ۸۵ درصد مردان در آمریکا احساس امنیت می کنند که این رقم برای زنان ایرانی ۶۷ درصد است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی‌های دفتر برنامه توسعه سازمان ملل نشان می‌دهد مردم آمریکا در سال ۲۰۱۷ تنها ۳۹ درصد به دولت خود اعتماد داشتند و میزان اطمینان آنها به دستگاه قضایی این کشور ۶۱ درصد بوده است.

میزان اعتماد مردم کشورهای مختلف به دولت‌های خود در سال ۲۰۱۷ به این شرح است: انگلیس ۴۴ درصد، ژاپن۴۱ درصد، کره جنوبی ۳۶ درصد، فرانسه ۳۷ درصد، ایتالیا ۲۳ درصد، روسیه ۵۶ درصد و ترکیه ۵۹ درصد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاریذ صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول