کد خبر:94225
پ
معاون وزیر کار
معاون وزیر کار خبر داد

اشتغال‌زایی در تحریم اولویت وزارت کار

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با اشاره به دسته بندی انواع کسب و کارها خبر از تدوین بسته حمایت از کسب و کارهای مختلف در دوره تحریم،به منظور اشتغال‌زایی داد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با اشاره به دسته‌بندی انواع کسب و کارها خبر از تدوین بسته حمایت از کسب و کارهای مختلف در دوره تحریم،به منظور اشتغال‌زایی داد.

 

به گزارش خبرگزاری‌ صنایع، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در پاسخ به سوالی مبنی بر سیاست‌های اشتغال‌زایی این وزارتخانه در دوران ویژه اقتصادی و مشکلات برخی بنگاه‌ها در حفظ و تثبیت نیروی کار، با اشاره به دسته بندی فعالیت‌های اقتصادی مختلف از نظر فضای کسب و کار به تناسب میزان تاثیرپذیری از تحریم‌ها در قالب سه گروه گفت: در حال حاضر اولویت معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارتخانه در شرایط فعلی، اتخاذ سیاست‌های اشتغال معطوف به دوران تحریم است.

 

*** حمابت از کسب و کار‌ها در دوره تحریم به منظور حفظ نیروی کار و اشتغال‌زایی

 

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار افزود: برخی از کسب و کارها در دوران تحریم بر خلاف تصور عام، با رونق مواجه می‌شوند.

همچنین برخی کسب و کارها به دلیل رکود ممکن است با ریزش نیروی کار مواجه شوند و برخی دیگر از کسب و کارها و فعالیت‌های اقتصادی نیز کمتر تحت تاثیر تحریم قرار می‌گیرند.

 هر یک از این فعالیت‌ها بر اساس میزان تاثیرپذیری از این دوران استخراج و بسته‌های تدوین شده در زمینه اشتغال‌زایی در این شرایط لحاظ خواهد شد.

 

*** احتمال رونق بخش‌هایی از اقتصاد در شرایط تحریم

 

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار ادامه داد: از نظر ما در این دوره بخش‌هایی از اقتصاد امکان رونق اشتغال و اشتغال‌زایی دارند، بنابراین باید از این نوع کسب و کارها و رسته فعالیت‌ها حمایت ویژه صورت گیرد و مشکلات این بنگاه‌ها را باید به صورت ویژه برطرف کنیم.

عیسی منصوری اظهار کرد: از یک طرف رشته فعالیت‌هایی وجود دارند که این بنگاه‌ها در شرایط ویژه اقتصادی احتمالا دچار ریزش نیروی کار می‌شوند که حفظ و تثبیت نیروی کار در این گروه مورد توجه قرار دارد.

در این واحدها باید با اتخاذ سیاست‌هایی درست اشتغال‌زایی  کمک کنیم تا کارفرمایان نیروهای شاغل خود را حفظ کنند.

 

*** بسته های حمایتی از کسب وکار با توجه به تاثیر پذیری از تحریم

 

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار، گروه دیگری از فعالیت‌های اقتصادی را، کسب و کارهایی عنوان کرد که تاثیر خاصی از تحریم‌ها نمی پذیرند.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های اقتصادی مختلف با تمرکز بر میزان تاثیرپذیری از تحریم در قالب سه گروه دسته بندی شدند، گفت: متناسب با هر گروه ، بسته حمایتی اشتغال‌زایی خاصی تهیه و سیاستگذاری شده است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار ادامه داد: به عنوان مثال انتظار ما این است در دوران تحریم صنایعی مانند پوشاک، فناوری اطلاعات و سبک خاصی از گردشگری در حوزه اشتغال‌زایی و فضای کسب و کار با رونق مواجه شوند.

 برای رسیدن به این رونق یکسری برنامه‌ها و مداخلات اختصاصی نیاز است تا فضای کسب و کار این فعالیت‌ها حتی در این شرایط ویژه اقتصادی با رونق مواجه شوند.

به عنوان نمونه اگر برای واردات مواد اولیه پوشاک اقداماتی در دستور کار قرار گیرد عملا تولید پوشاک در کشور رونق می گیرد. در برخی از صنایع و فعالیت های اقتصادی دیگر نیز رونق در اشتغال‌زایی دور از دسترس نیست.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید