کد خبر:94077
پ
محتکر
بهروز اسودی در دومین جلسه ستاد استانی مبارزه با محتکران خبر داد

ضرورت برخورد سیستماتیک و پیوسته با محتکران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در دومین جلسه ستاد استانی مبارزه با احتکار، از لزوم ثبت شناسه انبارهای کالا و برخورد سیستماتیک با احتکار کالا و محتکران خبر داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در دومین جلسه ستاد استانی مبارزه با احتکار، از لزوم ثبت شناسه انبارهای کالا و برخورد سیستماتیک با احتکار کالا و محتکران خبر داد.

 

*** لزوم ثبت شناسه برخی انبارهای کالا جهت مبارزه با محتکران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، در دومین جلسه ستاد استانی مبارزه با محتکران و احتکار کالا، اختفاء و امتناع از عرضه کالا که به میزبانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد گفت:

با احتکار و اختفاء کالاهایی نظیر دارو، وسایل خانگی، نهاده‌های دامی، مواد پتروشیمی و کالاهای اساسی به شدت برخورد می شود و انبارهای نگه‌داری این‌گونه کالاها، موظف هستند نسبت به ثبت شناسه و اعلام موجودی کالا اقدام نمایند.

 

*** کوتاهی در برخورد با محتکران اعتماد بین دولت و مردم را سلب می کند

 

 بهروز اسودی با اشاره به وجود وحدت رویه در بازرسی‌ها و گشت‌های مشترک بین اعضا افزود:

 با هماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط ، بصورت سیستماتیک و پیوسته باید با احتکار کالا و محتکران شود و اگر در این امر کوتاهی شود اعتماد بین دولت و مردم از بین می رود.

 

*** تشکیل ستاد استانی در برخورد با محتکران

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، ضمن اشاره بر سیاست‌های ابلاغی برای تامین، عرضه و نظارت بر کالاهای اساسی، حساس و ضروری و نیز اهمیت مبارزه جدی با  محتکران و گرانفروشی، اطهار داشت:

برای کالاهایی که از طریق ساز و کار تامین ارز به نرخ رسمی وارد و یا تولید می شوند، ستاد استانی مبارزه با احتکار، اختفاء و امتناع از عرضه کالا در استان سمنان ایجاد شده است.

 

*** نظارت بر کلیه واحدهای تولیدی و تجاری مشمول

 

 اسودی در ادامه افزود: برای مبارزه با محتکران، این ستاد به ریاست سازمان صنعت ، معدن و تجارت و با حضور دستگاه‌های مرتبط نظیر استانداری، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، گمرک، اصناف و جهاد کشاورزی تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: با تشکیل این ستاد، بر کلیه واحدهای تولیدی و تجاری مشمول و انجام بازرسی‌های برنامه ای و میدانی در سراسر زنجیره تامین استان نظارت می گردد.

 
*** بکارگیری اتحادیه‎ها، تشکل‌های صنفی و مردمی در مبارزه با محتکران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت:

نظارت با بکارگیری از اطلاعات مردمی، تشکل‌های صنفی، انجمن‌ها، اتحادیه‌های تولیدکنندگان و استفاده از ظرفیت‌های سایر نهادهای دولتی و مردمی نسبت به مبارزه با احتکار کالا و برخورد با محتکران، اقدام می شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع خبرگزاری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول