کد خبر:93217
پ
کنفرانس

پلتفرم‌ها اقتصاد را تسخیر خواهند کرد

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با بیان این‌که یکی از ویژگی‌های انقلاب صنعتی چهارم توسعه کسب و کارهای پلتفرمی است از تسخیر اقتصاد جهانی توسط پلتفرم‌ها خبر داد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با بیان این‌که یکی از ویژگی‌های انقلاب صنعتی چهارم  توسعه کسب و کارهای پلتفرمی است از تسخیر اقتصاد جهانی توسط پلتفرم‌ها خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در اولین کنفرانس بین‌المللی مدیریت دانش مشتری که با حضور مدیران، متخصصان و کارشناسان این حوزه برگزار شد گفت:

هدف از برگزاری این کنفرانس ادبیات‌سازی و فرهنگ‌سازی درخصوص مدیریت دانش مشتری است تا به‌عنوان یک پارادایم جدید در حوزه کسب و کار معرفی شود.

‎ ابوالفضل کیانی بختیاری انفجار اطلاعات و دانش مشتری را یادآور شد و ادامه داد:

کشورهای جهان در زمینه انقلاب صنعتی چهارم سیاست‌گذاری‌های مختلفی دارند و در زمینه استراتژی، سنجش میزان آمادگی و سرمایه‌گذاری برای عملیاتی کردن فناوری‌های نوظهور بسیار فعال هستند.

 

 

*** پلتفرم‌ها ارزش افزوده ایجاد می‌کنند

 

 

وی توسعه کسب و کارهای پلتفرمی را از ویژگی‌های انقلاب صنعتی چهارم برشمرد و گفت:

پلتفرم‌ها با تسهیل تراکنش‌ها ارزش ایجاد می‌کنند در حالی که کسب و کارهای خطی با تولید کالا این کار را انجام می دهند، به بیان دیگر، پلتفرم‌ها با ساختن رابطه و ایجاد تراکنش، ارزش خلق می‌کنند.

 

کیانی بختیاری خاطرنشان کرد: پلتفرم‌ها اقتصاد را تسخیر خواهند کرد، چنان‌که در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ هر ۵ برند برتر، شرکت‌های پلتفرمی بودند که به کمک تحلیل داده‌های عظیم و دانش مشتریان در کسب و کار خود موفق بوده‌اند.

 

‎وی تاثیرات انقلاب صنعتی چهارم بر کسب و کارها را مواردی نظیر کاهش هزینه تولید، پیدایش مواد جدید، تغییر روابط کارفرما و کارگر، ظهور بازارهای جدید، ناپدیدی مرزهای جغرافیایی، بروز مهارت‌های جدید، تغییر ماهیت رقابت و سرعت تغییر فناوری عنوان کرد که منجر به تغییر انتظارات مشتریان شده است.

 

‎مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، یادآور شد: اکنون ۵٫۲ کوینتیلیون بایت داده هر روز ایجاد می‌شود که این رقم تا سال ۲۰۲۵، ۶/۴ برابر خواهد شد و این سرعت با رشد اینترنت اشیا تسریع می‌شود.

 

 

*** تولید ۹۰ درصد از داده‌های جهان در طول ۲ سال گذشته

 

 

وی ادامه داد : ۹۰ درصد از داده در جهان در طول ۲ سال گذشته ایجاد شده که این اطلاعات ناشی از جهش تکنولوژی و بکارگیری مظاهر آن در زندگی روزمره مانند سنسورهایی که اطلاعات خریداران را تعبیه می‌کنند،رسانه‌های اجتماعی، عکس‌های دیجیتال و فیلم‌ها، خرید و فروش‌های آنلاین، سیگنال‌های GPS بوده است.

 

‎کیانی بختیاری ضمن ارائه آماری اظهار داشت: دستگاه‌های هوشمند دارای فناوری اینترنت اشیاء که با همدیگر در ارتباط هستند از ۲ میلیارد دستگاه در سال ۲۰۰۶ به ۵٫۷۵ میلیارد دستگاه تا سال ۲۰۲۵ خواهند رسید و بیش از نیمی از اطلاعات تولید شده تا این سال در داخل شرکت‌ها و ۲۰ درصد آنها در دستگاه‌های موبایل ذخیره می‌شوند.

 

‎وی افزود: انتظار می‌رود میانگین تعاملات داده در هر روز در ۱۰ سال آینده ۲۰ برابر افزایش یابد زیرا خانه‌ها، محل کار وسایل نقلیه به فناوری اینترنت اشیا مجهز می‌شوند و تاثیر نهایی این انفجار در تعاملات داده‌ها عمیق خواهد بود و منجر به تغییرات غیرقابل برگشت در جامعه و در کیفیت جریان زندگی روزمره انسان‌ها می‌شود.

 

*** تغییر رفتار مصرف کننده با فناوری‌های جدید

 

 

‎مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی تاکید کرد: فناوری‌های جدید رفتار مصرف‌کننده را تغییر می‌دهند و این مقوله از طریق تولید داده‌های عظیم از رفتار، عادات، سبک زندگی و علایق مصرف‌کنندگان، استخراج اطلاعات از داده‌های مشتریان، تجریه تحلیل اطلاعات، دستیابی به دانش با ارزش شناخت نیازهای مصرف‌کنندگان در گروه‌ها، جوامع، با فرهنگ‌ها و سبک زندگی متفاوت انجام می‌شود.

 

‎وی استفاده از دانش کسب شده از فناوری‌های جدید را در راستای تامین دقیق و هدفمند نیازهای مشتریان، به‌منظور تغییر رفتار مصرف‌کنندگان و خلق نیازهای جدید و بازارهای جدید عنوان کرد.

 

‎کیانی بختیاری ضمن ارائه آماری از نتایج بکارگیری اطلاعات از داده‌های عظیم و آنالیز رفتار شهروندان در اروپا در سال ۲۰۱۵ و صرفه‌جویی و درآمد حاصل از آن به بررسی نقش مدیریت دانش مشتری در انقلاب صنعتی چهارم پرداخت.

 

‎وی ارتباط بسیار نزدیک و دریافت داده‌های آنلاین مشتری، توسعه شبکه‌های پلتفرمیک و زنجیره‌های بلوکی میان مشتریان، تجزیه و تحلیل سریع و دقیق داده‌های عظیم دریافتی، طراحی راه‌حل‌های سریع و کاربردی برای مسائل مشتری به کمک هوش مصنوعی، سفارشی‌سازی راه‌ حل‌ها بر اساس سلیقه مشتری و  حفظ ارتباط و به‌روزرسانی راه حل‌ها را از جمله کاربردهای مدیریت دانش مشتری در موج چهارم توسعه صنعتی عنوان کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع: در این کنفرانس بین‌المللی کارگاه‌های آموزشی و غرفه‌های نمایشگاهی نیر برگزار شد.

 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید