کد خبر:92817
پ
گتگره شیمی
دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌کند؛

کنگره ملی مهندسی شیمی با رویکرد توسعه پایدار در صنایع ایران

شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران به صورت مشترک توسط انجمن مهندسی شیمی ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بهمن‌‌ماه امسال برگزار خواهد شد.

شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران به صورت مشترک توسط انجمن مهندسی شیمی ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بهمن‌‌ماه امسال برگزار خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران با اشاره به برگزاری این همایش در بهمن‌ماه امسال اظهار کرد:

این همایش به صورت مشترک توسط انجمن مهندسی شیمی ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دانشکده مهندسی شیمی این دانشگاه برگزار خواهد شد.

حمیدرضا نوروزی هدف از برگزاری این کنگره را گردهم‌آوردن محققان دانشگاه و متخصصان صنعت، ایجاد بستری مناسب برای تبادل یافته‌های جدید و پیشرفت‌های فنی و شناسایی نیازهای روز صنعت از طریق ارائه مقالات، برگزاری سخنرانی‌های کلیدی، برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی دانست.

 

*** توسعه پایدار در صنایع ایران تمرکز اصلی کنگره ملی مهندسی شیمی است

 

نوروزی تمرکز اصلی این کنگره را روی توسعه پایدار در صنایع ایران از جمله صنابع بالادستی نفت، پالایش و فرآوری نفت و گاز، پتروشیمی و شیمیایی، دارویی و غذایی ذکر کرد و یادآور شد:

بر این اساس در این کنفرانس سعی بر آن است که راهکارهای عملی و نوین در جهت بهینه‌سازی مصرف آب، بهینه‌سازی مصرف انرژی، بازیافت پساب‌های شهری و صنعتی، کاهش اثرات زیست‌محیطی صنایع، کاهش کربن منتشر شده به جو در صنایع ایران مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

 

*** محورهای اصلی همایش

 

دبیر این کنگره با اشاره به محورهای این رویداد، اظهار کرد:

در این کنگره در خصوص مسایلی چون پدیده‌های انتقال، ترمودینامیک، فرآیندهای جداسازی، مدل‌سازی و شبیه‌سازی، دینامیک سیالات محاسباتی، سینتیک، کاتالیست و طراحی راکتور، مهندسی و کنترل فرآیند، بیوتکنولوژی، مهندسی بیوپزشکی، صنایع غذایی و دارویی، نانوتکنولوژی و علوم و فناوری پلیمر مورد بحث قرار می‌گیرد.

 

به گفته وی مهندسی نفت و مخزن، تولید، فرآیند و تبدیل گاز طبیعی، فناوری پایدار و سبز،‌ مهندسی محیط زیست و ایمنی، استانداردسازی و آموزش در صنایع شیمیایی، مدیریت و کارآفرینی و انرژی تجدیدپذیر از دیگر محورهای این کنگره به شمار می‌رود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به گفته دبیر شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران، زمان برگزاری این کنگره روزهای ۲ تا ۴ بهمن ماه جاری تعیین شده است و علاقه‌مندان برای شرکت در این کنگره می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی این کنگره با نشانی www.ichec.ir مراجعه کنند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید