کد خبر:91950
پ
احمد بیگی
 رئیس انجمن مخترعین کشور در گفتگو با خبرگزاری صنایع:

ساخت خودرو با سوخت هوا

 رئیس انجمن مخترعین کشور در گفتگو با خبرگزاری صنایع، از اختراع خودرویی با سوخت هوایی خبر داد.

 رئیس انجمن مخترعین کشور در گفتگو با خبرگزاری صنایع، از ساخت خودرو با سوخت هوا خبر داد.

 

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، رئیس انجمن مخترعین کشور در گفتگو با خبرگزاری صنایع  در خصوص فعالیت‌های خود عنوان کرد: 

در دوران دفاع مقدس زره پوش ذوالفقار۱ را طراحی و ساختم که بعد از گذراندن تست‌های فراوان در خط تولید قرار گرفت و حدود ۳۵۰ عدد تولید شد و همچنان در حال تولید است.

 

 

*** طراحی خودرویی با سوخت هوایی

 

احمدبیگی همچنین افزود: اخیرا موفق به طراحی و ساخت خودرویی با سوخت هوا در دانشکده صنعت هواپیمای، شدم. این خودرو با استفاده از هوا کار می‌کند. 

وی افزود: همانگونه که گفته شد سوخت این خودرو هوا است یعنی نه بنزین و نه باطری در این خود رو به کار نرفته است. حداکثر سرعت این خودرو ۴۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و مسافت ۹۰ کیلومتر را می‌تواند طی کند که بسیار خودروی با کیفیت و خوبی است.

 

 

*** توجه ستاد مشترک نیروهای مسلح به این خودرو

 

احمدبیگی گفت: این خودرو مورد توجه ستاد مشترک نیروهای مسلح کشور واقع شده است. خودرویی با سوخت هوا بسیار مناسب برای به کارگیری در زاغه مهمات است زیرا ماده احتراقی مانند بنزین و باطری  ندارد که این خودرو را برای عبور در این مکان مناسب می‌کند.

 

 

*** وضعیت آلایندگی و هزینه‌های خودرو

 

وی افزود: این خودرو برای وضعیت آلایندگی کشور نیز مناسب است چرا که هیچگونه آلایندگی زیست محیطی ایجاد نمی‌کند. هزینه این خودرو بسیار پایین است. چرا که خودرویی با سوخت هوا است. خودرو هوا را مکش کرده و درون مخزن می‌برد و بدین صورت موجب حرکت خودرو می‌شود.

 

 

*** سه شرکت مهم خارجی در پی مخترع ایرانی

 

احمدبیگی در ادامه گفت: شرکت‌های مهمی مانند تویویتا و پژو فرانسه پیشنهاد خریدن این طرح و اختراع را به من دادند. همچنین کشور اتریش و هند نیز برای حمایت از این طرح بسیار مشتاق بودند. اما من برای انجام این کار نیاز به اجازه رهبر معظم انقلاب دارم و امیدوارم بتوانم در آینده کار‌های بهتری را انجام دهم.

 

 

*** درخواست مجدد از مسئولین در خصوص خروج نخبگان از کشور

 

احمدبیگی افزود: نگذارید نخبگان از کشور بروند. بارها این نکته را به دولتمردان گوش زد کرده‌ام، اما مورد بی‌توجهی واقع شده است. از مسئولان کشور درخواست دارم زمینه و شرایط مساعد را برای آنها فراهم کنند تا در ایران بمانند و استعدادها و خلاقیت‌هایشان را بروز دهند و مایه پیشرفت کشور را فراهم کنند.

 

وی همچنین افزود: زمانی که در اتحادیه جماهیر شوروی بودم رهبر آن کشور خود را تحریم کرد و اجازه نداد هیچ کالایی از خارج کشور وارد شود. ما نباید از تحریم‌ها ناراحت باشیم. دولت بستر را فراهم کند تا صنعتگران کشور وسایل مورد نیاز کشور را بسازند.

*** اختراعات احمدبیگی

 

ناصر احمدبیگی گفت: پس از شروع جنگ، برخی از رزمندگان و مردم دچار معلولیت از ناحیه دست و پا شدند، برای آنها دست مصنوعی الکترونیک و برای رفاه حالشان دستشویی الکترونیک ساختم. در شرکت ایران خودرو، خودروی شاسی بلند سمند، خودروهای نارون، پارس تندر و چند خودروی دیگر. را ساختم.

 

*** جوانان و نخبگان کشور را از خروج منصرف کنید

 

 رئیس انجمن مخترعین کشور در ادامه با اشاره به خروج جوانان از کشور، اظهار داشت:

من به عنوان یک عضو از جامعه مخترعین کشور یک خواهش بزرگ از مسئولین کشور دارم که شرایط را به گونه‌ای فراهم کنند که جوانان و نخبگان کشور از مهاجرت منصرف گردند. بسیار جای تاسف دارد که نخبگان ایرانی به کشور بیگانه‌ای بروند و آنجا مشغول به کار شوند. باید به این جوانان بها و امکانات داده شود تا از کشور خارج نشوند.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس انجمن مخترعین کشور در پایان صحبت‌هایش افزود: از خبرگزاری صنایع بسیار سپاسگزارم که این امکان را فراهم کرد تا اخبار صنعت ایران به سراسر کشور و دنیا منعکس شود. همچنبن صنعتگران و مخترعین را تشویق می‌کند و شرایط را فراهم می کند تا صنعتگران درخواست‌های خود را با مردم و مسئولین مطرح کنند.

به نظر بنده، صنعت ایران واقعا به چنین رسانه‌ای نیاز مبرم داشت و مسئولان و صنعتگران می‌بایست این رسانه را که رسانه تخصصی حوزه صنعت محسوب می‌شود، مورد توجه و حمایت ویژه خود قرار دهند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سه =

کلید مقابل را فعال کنید