کد خبر:91406
پ
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران
در گفتگوی اختصاصی معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک با خبرگزاری صنایع ارائه شد:

دستاوردهای نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع، دستاوردهای نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک را تشریح کرد.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع، دستاوردهای نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک را تشریح کرد.

 

 

*** نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک

 

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، فرشاد مقیمی در مقدمه این گفت و گو با اشاره به نمایشگاه صنایع کوچک، اظهار داشت:

اولین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک ایران با هدف معرفی قابلیت‌های صنایع کوچک و متوسط و با شعار محوری حمایت از کالای ایرانی از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۶ مرداد در مصلای تهران برگزار گردید.

وی در خصوص شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه نیز اضافه کرد:

در نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک، حدود ۱۲۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در ۱۰ صنعت شیمیایی، کشاورزی، نساجی، خودرو، فلزی، مواد غذایی، برق و الکترونیک، پزشکی، لوازم خانگی و مصالح ساختمانی از سراسر کشور در این نمایشگاه حضور یافتند.

 

 

 

 

 

 

 

*** نکات مثبت نمایشگاه صنایع کوچک

 

 

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه با اشاره به اینکه نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک دارای نکات مثبت زیادی بود، اظهار داشت:

اولین و شاید مهمترین نکته این نمایشگاه این بود که، هیچ شرکت و صنعت بزرگ و مشهوری در این نمایشگاه حضور نداشت و اکثر شرکت‌های شرکت‌کننده در این نمایشگاه شناخته شده نبودند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این نمایشگاه، فرصت خوبی را برای صنایع کوچکی که نیاز به معرفی خود داشتند، فراهم نمود، اظهار داشت:

نکته مثبت دیگری که نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک داشت این بود که، این نمایشگاه هزینه صنایع کوچک را برای معرفی‌ و تبلیغات تا حد زیادی کاهش داد و این فرصت خوبی برای شناخته شدن آنها بود و فکر می‌کنم شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه به خوبی متوجه این فرصت شدند و تا حد امکان از آن به خوبی استفاده کردند.

 

 

 

*** آشنایی صنایع کوچک با توانمندی‌ و ظرفیت‌های یکدیگر

 

 

مقیمی در ادامه با اشاره به اینکه، یکی از نکات بسیار مهم و مثبت نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک ، آشنا شدن صنایع کوچک با یکدیگر بود، بیان داشت:

در این نمایشگاه صنایع کوچک از تولیدات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های یکدیگر مطلع شدند و در برخی موارد حتی بعضی شرکت‌ها با تولیدکنندگانی آشنا شدند که مواد اولیه و کالای وارداتی مورد نیاز آنها را تولید می‌کردند و طبیعی است که این موضوع، نکات مثبت زیادی برای این شرکت‌ها و کشور به همراه دارد که کوچکترین آن، عدم خروج ارز از کشور است.

 

 

*** استقبال قابل توجه از نمایشگاه صنایع کوچک

 

 

مقیمی با اشاره به اینکه نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک ایران با همایش گرامیداشت روز حمایت از صنایع کوچک آغاز شد، ادامه داد:

یکی از نکات مثبت دیگری که باید به آن اشاره شود، استقبال قابل توجه مردم از نمایشگاه صنایع کوچک بود، در حدی که روزانه حدود ۵٫۰۰۰ نفر از نمایشگاه بازدید به عمل آوردند.

نکته‌ای که در این خصوص نباید فراموش کرد این است که، این نمایشگاه امسال اولین دوره آن برگزار شد و چندان برای مردم شناخته شده نبود، اما با این‌حال استقبال قابل توجه و قابل قبولی از آن صورت گرفت که این خود به خوبی حکایت از جایگاه و دربرگیری صنایع کوچک در کشور است.

 

 

 

 

 

 

*** استقبال قابل توجه مسئولان کشوری و لشکری از نمایشگاه

 

 

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک، استقبال قابل توجه مقام‌های کشوری و لشکری از نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک را از نکات مثبت دیگر این نمایشگاه دانست و اظهار داشت:

از دیگر نقاط قوت این نمایشگاه، حضور تعداد کثیری از مقامات کشوری و لشکری، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، معاونان محترم وزرا و اصحاب رسانه، صاحبان صنایع و تجار بود.

توجه مسئولان به این نمایشگاه نشان می‌دهد، مسئولان کشور نیز به خوبی به نقش و اهمیت صنایع کوچک، بخصوص در شرایط حال حاضر پی بردند که این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

 

*** شرکت‌های مدیریت صادرات

 

 

از دیگر ابتکارات به عمل آمده در نمایشگاه، اختصاص پاویون جداگانه‌ای برای شرکت‌های مدیریت صادرات بود که در این پاویون با هماهنگی و مدیریت شرکت‌های مدیریت صادرات، ۲۳ شرکت مدیریت صادرات در آن حضور داشتند که این موضوع با استقبال صنایع کوچک که نیازمند کمک برای صادرات تولیداتشان می‌باشند، روبرو شد.

 

 

 

 

 

*** دستاوردهای نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در پایان با اشاره به تعاملاتی که نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک صورت گرفته، اظهار داشت:

بررسی‌های اولیه ما حاکی از انعقاد ۱۷۳ فقره قرارداد به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیارد ریال، ۴۸۰ فقره تفاهم همکاری، ۵۷۰ همکاری مشترک و نزدیک به ۱۴۰۰ مذاکره جدی برای همکاری‌های آتی می باشند.

وی در ادامه اضافه کرد:

در این نمایشگاه ۲۳ شرکت مدیریت صادرات حضور داشتند که تنها در این بخش ۱۲ قرار داد، ۲۳۰ تفاهم نامه و بیش از ۳۰۰ همکاری مشترک شکل گرفت که ارزش تقریبی قراردادهای این بخش ۳۱۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید