خبرنگار :
پ

مدیر عامل مجموعه صنعتی صبا در گفتگو با خبرگزاری صنایع + فیلم

مدیر عامل مجموعه صنعتی صبا در گفتگو با خبرگزاری صنایع با اشاره به اینکه نمایشگاه صنایع کوچک اقدامی مثبت بوده، آن را عاملی برای باز کردن بازارها و فرصت‌های جدید به روی صنعتگران، دانست.

 

*** نمایشگاه صنایع کوچک

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، مدیرعامل مجموعه صنعتی صبا و مشاور ارشد صنعتی در گفتگو با خبرگزاری صنایع پیرامون نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک ، اظهار داشت:

برگزاری این نمایشگاه توسط سازمان صنایع کوچک، قدم بسیار مثبتی بوده و پنجره‌ای از بازارها و فرصت‌های جدید را به روی صنعتگران باز کرده است، که صنعت‌گران ما باید به نحو احسن از این موقعیت استفاده کنند

البته با توجه به بازدید از نمایشگاه صنایع کوچک ، متوجه وجود برخی نقاط ضعف شدم که امیدوارم با توجه و درایت مسئولین، در سال‌های آینده شاهد این موارد نباشیم.

 

*** نمایشگاه، هزینه معرفی و تبلیغات صنایع را کاهش می‌دهد

 

معاون اسبق صنایع کوچک استان تهران، در ادامه افزود: تنوع حضور شرکت‌ها در نمایشگاه توانمندی‌ها صنایع کوچک بسیار بالا بود و این فضای مناسبی برای این صنایع است تا هم به صورت مستقیم و هم از طریق رسانه‌ها خود و محصولاتشان را به مردم معرفی کنند و با این کار هزینه بسیار زیادی برای تبلیغات پرداخت نکردند.

 

*** اطلاع‌رسانی نمایشگاه کافی نبود

 

معاون اسبق صنایع کوچک استان تهران در خصوص نقاط ضعف نمایشگاه صنایع کوچک نیز، اظهار داشت:

اطلاع رسانی برای نمایشگاهی به این وسعت باید بسیار بیشتر از این صورت می‌گرفت تا این نمایشگاه بیش از این، مفید واقع شود.

کارشناس ارشد صنعتی اضافه کرد:

برای برگزاری چنین نمایشگاهی، می‌بایست در طولانی مدت از رسانه‌های مختلف تبلیغ و اطلاع‌رسانی می‌شد تا همگان در مورد زمان و محل اجرا و همچنین شرکت‌کنندگان و برنامه‌های این نمایشگاه اطلاعات کافی را کسب می‌کردند

 

*** امروز، زمان توسعه کیفی صنایع کوچک است

 

مدیرعامل مجموعه صنعتی صبا ادامه داد: توصیه بنده به مسئولان در جهت رشد صنایع کوچک این است که امروز دیگر وقت توسعه کمی صنایع کوچک نیست.

در سطح کشور واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی مختلفی به اندازه کافی وجود دارد و در حال حاضر فرصتی مغتنم است تا به صنایع کوچک کمک فکری و به ویژه کمک مالی ارائه دهیم تا زمینه را برای تقویت صنایع مختلف کشور فراهم کنیم.

 
*** تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کنیم

 

بابایی در ادامه تصریح کرد:

در شرایط کنونی که کشور درگیر تحریم‌ها است، مسئولان باید حمایت‌های بیشتری از صنایع کوچک انجام دهند.

تحریم‌ها یک تهدید است، اما می‌توان آن را تبدیل به یک فرصت کرد.

به اعتقاد بنده؛ تحریم‌ها ما را وارد توسعه خواهند کرد، به شرطی که مسئولان کشور حمایت‌های لازم را از صنایع داخلی به شکل ویژه‌ای انجام دهند و بحث خودکفایی را مدنظر قرار دهند.

در واقع تحریم‌ها ما را مجبور به توسعه کیفی خواهند کرد و این توسعه باعث می‌شود زمانی که از تحریم‌ها خارج شدیم یا حتی این روند ادامه پیدا کند، با شرکت‌های بزرگ جهانی رقابت کنیم.

 

*** خبرگزاری صنایع؛ زبان گویای صنعت کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل مجموعه صنعتی صبا و مشاور ارشد صنعتی خاطرنشان کرد: در پایان از خبرگزاری صنایع به عنوان اولین و تنها خبرگزاری تخصصی و رسمی کشور در حوزه صنعت تشکر می‌کنم که پوشش رسانه‌ای بایسته و شایسته‌ای به نمایشگاه صنایع کوچک دادند و باعث دیده شدن و شنیده شدن هرچه بیشتر صدای صنعتگران کشور شد.

این خبرگزاری، زبان گویای بخش صنعت کشور خواهد بود. امیدوارم با پتانسیل‌هایی که در این خبرگزاری می‌بینم، بتواند یک زبان گویا و رسا و واسطه‌ای مطمئن میان صنعت کشور و متولیان آن باشد.

خبرگزاری صنایع باید درد صنعت کشور را با شفافیت و صراحت منتقل کند تا مسئولان کشور بتوانند نسخه خوبی را برای حل مشکلات بخش صنعت پیچیده و اعمال کنند.

 

در ادامه اظهارات مهندس بابایی، مدیر عامل مجموعه صنعتی صبا در گفتگو با خبرگزاری صنایع را مشاهده نمایید:

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید