کد خبر:89534
پ
احتکار

۵ انبار احتکار کالا در هرمزگان کشف و پلمپ شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اعلام کرد، در هفته گذشته ۵ انبار احتکار کالا در گشت مشترک در شهرستان بندرعباس کشف و پلمپ شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اعلام کرد، در هفته گذشته ۵ انبار احتکار کالا در گشت مشترک در شهرستان بندرعباس کشف و پلمپ شد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، خلیل قاسمی در دومین جلسه ستاد مبارزه با احتکار کالا ضمن تاکید بر لزوم اعلام موجودی کالاها توسط صاحبان آنان، اظهار داشت:

تمام فعالین اقتصادی طبق اعلام سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، باید موجودی کالای خود را به سازمان اعلام نمایند در غیر این صورت با آنان تحت عنوان احتکارکنندگان کالای اساسی برخورد خواهد شد.
وی در ادامه افزود: برای رسیدگی سریع به موضوع کشف انبارها، مقرر شد تعزیرات حکومتی یک شعبه مشخص برای ارتباط مستقیم با معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت جهت اعزام به گشت مشترک داشته باشند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در ادامه به لزوم تامین تجهیزات حمل و نقل و همچنین لوازم‌التحریر اشاره کرد و بیان داشت:

با توجه به فصل سفر و تجهیز وسایل حمل و نقل از لحاظ لوازم یدکی‌ها و همچنین نزدیکی فصل بازگشایی مدارس و نیاز به تامین لوازم‌التحریر، که هر دو به عنوان کالای اساسی در لیست کالایی مطرحند به صورت ویژه انبارهای آنان رصد خواهد شد.

 

*** نحوه رسیدگی به پرونده‌های احتکار کالا

 

رئیس تعزیرات حکومتی استان نیز در این نشست به نحوه رسیدگی به پرونده‌های احتکار کالا پرداخت و افزود:

در صورتی که انباری کشف و منجر به تشکیل پرونده شود با جدیت قاطع و در اسرع وقت رسیدگی و برخورد خواهد شد.
مدنی میزان جزای این پرونده‌ها را عرضه کالا به مصرف‌کنندگان و همچنین حداکثر جزای نقدی به متخلفان اعلام کرد و افزود: در صورت نیاز نیز از فعالیت آنان جلوگیری خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های احتکاری را ۱۵ روزه اعلام کرد.

 

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

کلید مقابل را فعال کنید