کد خبر:89557
پ
SONY DSC
مدیر عامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس:

نیروگاه ۱۶۰ مگاواتی برق منطقه ویژه خلیج فارس در آستانه افتتاح است

مدیر عامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد، واحد گاز نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات برق در این منطقه در آستانه افتتاح است.

مدیر عامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد، واحد گاز نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات برق در این منطقه در آستانه افتتاح است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، حسن خلج تهرانی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: نیروگاه ۲۳۵ مگاواتی سیکل ترکیبی هرمز در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از دو واحد بخار و گاز تشکیل شده که ظرفیت ظرفیت واحد گاز آن ۱۶۰ مگاوات و واحد بخار ۷۵ مگاوات است.

وی افزود: قرارداد تامین گاز نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز در راستای بالا بردن سطح تولید ملی منعقد شده و با تزریق گاز تا پایان مرداد سال جاری، واحد گاز این نیروگاه وارد مدار خواهد شد.

مدیر عامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با بیان اینکه طرح احداث نیروگاه هرمز پس از مدت‌ها توقف و پیشرفت محدود، از سال ۹۶ فعال شد، تصریح کرد: از ابتدای سال گذشته، مجری این طرح به نمایندگی از ایمیدرو تغییر کرد و پس از آن، با پیگیری‌های مستمر و برپایی جلسات متعدد، راهبری شد.

 

*** واحد بخار نیروگاه هرمز طبق برنامه زمان‌بندی شده به مدار وارد می‌شود

 

وی ادامه داد: به رغم وجود مشکلات و در عین حال، نبود تعهدی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت و به ‌خصوص ایمیدرو برای احداث این نیروگاه، اما با حمایت دکتر کرباسیان، رئیس هیات عامل ایمیدرو و نیز پیگیری‌های دکتر همتی استاندار هرمزگان، توانستیم مشکلات را پشت سر بگذاریم و طرح را به مرحله بهره برداری برسانیم.

خلج تهرانی با بیان اینکه واحد بخار نیروگاه یاد شده طبق برنامه زمان‌بندی شده به مدار وارد می‌شود، گفت:

سرمایه‌گذار اصلی این نیروگاه، شرکت توسعه برق غدیر اکسین به نمایندگی شرکت سرمایه‌گذاری غدیر است که میزان سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی آن، ۵۷ میلیارد یورو و ۱۶۰ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: ایمیدرو نیز خریدار اصلی برق نیروگاه یاد شده خواهد بود که برق تولیدی برای جبران بخشی از کمبود برق و کمک به رفع مشکلات، در اختیار وزارت نیرو قرار می گیرد.

مدیر عامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس خاطرنشان کرد:

اکنون زیرساخت‌های مورد نیاز برای گازرسانی به نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز مهیا و قرارداد تامین گاز نیروگاه، نیز با شرکت گاز استان هرمزگان منعقد شده است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، وی ادامه داد: ظرفیت خط انتقال گاز، ۳۰ اینچ (معادل ۲۰ میلیون متر مکعب در روز) است.

 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − نه =

کلید مقابل را فعال کنید