کد خبر:89190
پ
حمل و نقل

ساخت خط آهن ۶۳۰ کیلومتری زاهدان-بیرجند از محل فاینانس

شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از تقسیم‌بندی پروژه ریلی احداث خط آهن چابهار سرخس در سه قطعه چابهار-زاهدان، زاهدان-بیرجند و بیرجند-کالشور خبر داد.

شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از تقسیم‌بندی پروژه ریلی احداث خط آهن چابهار سرخس در سه قطعه چابهار-زاهدان، زاهدان-بیرجند و بیرجند-کالشور خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از پرداخت هزار میلیارد تومان بابت احداث خط آهن چابهار زاهدان از ابتدای آغاز عملیات اجرایی این پروژه تا کنون خبر داد.

متن توضیحات شرکت ساخت به این شرح است:

 

۱)احداث خط آهن چابهار – زاهدان با توجه به موقعیت ژئوپلتیک منطقه و با هدف ایجاد کریدور ریلی شرق کشور، اتصال بندر شهید بهشتی به شبکه ریلی، ارتباط با دریای آزاد و امکان ترانزیت بار از شرق آسیا به کشورهای  CIS و اروپای شرقی با ۶۱۰ کیلومتر طول به عنوان یک ابر پروژه ریلی در دستور کار قرار گرفت.

 

*** از آغاز عملیات اجرایی این خط آهن ۴ سال زمان گذشته است

 

۲) قرارداد مطالعه و اجرای طرح خط آهن چابهار – زاهدان در تاریخ ۹۲.۸.۱۹ به صورت ترک تشریفات و در قالب EPC به قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) واگذار و عملیات اجرایی عملا از ابتدای سال ۹۳ به صورت جدی آغاز شد که برخلاف ادعای گزارش در خصوص گذشت ۸ سال از آغاز پروژه، از آغاز عملیات اجرایی این خط ریلی ۴ سال زمان گذشته است.

۳) نکته واضح اینکه اجرای این پروژه عظیم نیازمند منابع مالی گسترده است و تاکنون تنها قریب به ۱۰ هزار میلیارد ریال در قالب نقدی، اسناد خزانه و اوراق مشارکت به این طرح پرداخت شده است.

 

*** امضای تفاهم‌نامه با یک شرکت چینی

 

۴) شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به جهت محدودیت منابع مالی جهت اجرای بخش شمالی کریدور (زاهدان – مشهد) به طول حدود ۹۴۰ کیلومتر، اقدام به تقسیم‌بندی طرح برای اجرای آن گرفته است.

بدین‌‌صورت که بخش زاهدان – زابل- بیرجند به طول تقریبی ۶۳۰ کیلومتر از طریق فاینانس صورت می‌گیرد.در همین راستا نیز تفاهم‌نامه‌ای با یک شرکت چینی امضا و اخذ مجوزهای لازم و مذاکرات در دست پیگیری است.

در بخش بیرجند تا محور بافق- مشهد نیز کنسرسیومی از چند شرکت پیمانکار داخلی تشکیل و مقرر است به میزان ۷۰ درصد از منابع ریالی صندوقتوسعه ملی و مابقی توسط کنسرسیوم و دولت تامین شود که با توجه به نظر مثبت صندوق توسعه ملی، امید است این امر محقق شود.

به گزارش خبرگزاری صنایع،

۵) لازم به ذکر است به موازات این تلاش‌ها و به منظور تسریع در اجرای طرح، مناقصه قطعه اول این پروژه از سمت محور بافق – مشهد تا گناباد به طول ۴۸ کیلومتر در اواخر سال ۹۶ برگزار و عملیات زیرسازی آن با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد در حال انجام است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول