کد خبر:89106
پ
صادرات
رایزن بازرگانی ایران در اندونزی اعلام کرد

رونق صادرات غیر نفتی ایران به اندونزی

رایزن بازرگانی ایران در اندونزی اعلام کرد، بر اساس آمارهای منتشر شده توسط گمرک ایران، صادرات غیر نفتی ایران به اندونزی افزایش داشته است.

رایزن بازرگانی ایران در اندونزی اعلام کرد، بر اساس آمارهای منتشر شده توسط گمرک ایران، صادرات غیر نفتی ایران به اندونزی افزایش داشته است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، انور کمری اظهار داشت:

طبق آمارهای گمرک، صادرات غیر نفتی ایران به اندونزی در سه ماهه نخست سال جاری ۲۵۰ میلیون دلار برآورد شده در صورتی که در مدت مشابه سال گذشته این رقم ۱۳۴ میلیون دلار بوده است.

 

*** صادرات غیر نفتی ایران در بیشتر گروه‌های کالایی از جمله فلزات معمولی، صنایع شیمیایی و… رشد داشته است

 

وی افزود: این آمارها نشان می‌دهد که صادرات غیر نفتی ایران در بیشتر گروه‌های کالایی از جمله فلزات معمولی، صنایع شیمیایی، محصولات معدنی، مواد نسجی، محصولات غذایی و پلاستیک رشد داشته است.

بر اساس این آمارها بیشترین حجم صادرات غیر نفتی ایران به اندونزی مربوط به محصولات معدنی و سوخت‌های معدنی با ۱۵۸ میلیون دلار و فلزات معمولی از جمله فولاد با ۸۵ میلیون دلار اعلام شده است.

 

*** تراز تجاری ایران و اندونزی، مثبت ۱۹۰ میلیون دلار به سود ایران است

 

رایزن بازرگانی ایران در اندونزی، با اشاره به اینکه تراز تجاری ایران و اندونزی، مثبت ۱۹۰ میلیون دلار به سود ایران است، گفت:

در متوسط قیمت هر تن محصولات صادراتی ( صادرات غیر نفتی ایران ) نیز بهبود مشاهده شده به گونه ای که در سه ماهه ابتدای سال گذشته متوسط قیمت هر تن محصولات صادراتی به اندونزی ۳۰۹ دلار بوده که در سال جاری به ۳۷۹ دلار رسیده است که نشان از متنوع شدن محصولات صادراتی و صادرات محصولات با ارزش افزوده بالاتر است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، اندونزی به عنوان بزرگترین کشور و اقتصاد جنوب شرق آسیا ظرفیت‌های زیادی برای صادرات محصولات کشورمان دارد و نگاه ویژه شرکت‌های ایرانی به این بازار و مشارکت فعال در نمایشگاه‌ها می‌تواند باعث گسترش نفوذ کالاهای ایرانی در این بازار شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید